Atcerēsimies, kā atsākām… un domāsim, kā turpināt.

Ieva Akurātere – Lūgsna. Leonīds Breikšs, Imants Kalniņš

Kāds komentārs: “Skaistākā atmodas laika dziesma. Tā skanēja tik aktuāli, ka grūti bija noticēt, ka Leonīds Breikšs vārdus rakstījis kaut kad 1940. gadā. Un pēc tās sarakstīšanas tika izsutīts un mira Sibīrijā. “Tu tak negribi, lai atkal latvju tauta ceļos krīt, un, lai mūs, kas šodien brīvi, atkal važās saslēdz rīt.””

http://www.youtube.com/watch?v=FdXenczBE8A&feature=related

Ieva Akurātere – Manai Tautai (Palīdzi Dievs)

“Manai tautai/To My Nation,” sung by Ieva Akuratere. When she performed the song at the festival Liepājas dzintars in 1988, the entire audience rose to its feet and, in tears, sang along—a particularly noteworthy event as the hall was full of Soviet militia men.

Akuratere recorded the song for her solo album Spogulis, which was originally released on vinyl in 1988. MICREC re-released the album, with bonus tracks, on compact disc in 2005 as part of its Latviešu populārās mūzikas klasika series.

The Bloody History of Communism (1 of 14)

(Šeit un visiem video – pēc katra video beigām pagaidiet mirkli, kamēr parādās saistīto video piedāvājums)

Latvijas okupācija, un latvju tautas iznīcināšanas mēģinājums

Laiks no 1940. gada vasaras līdz 1941. gada vasarai Latvijas vēsturē iezīmējas kā viens no drūmākajiem periodiem, kad līdz ar padomju okupācijas sākumu iesākās pusgadsimtu garais svešu varu periods…
Laiks no 1940. gada vasaras līdz 1941. gada vasarai Latvijas vēsturē iezīmējas kā viens no drūmākajiem periodiem, kad līdz ar padomju okupācijas sākumu iesākās pusgadsimtu garais svešu varu periods. 1941. gada agonija Padomju terors ieguva burtiski zvēriskas formas uzreiz pēc vācu iebrukuma. Aizstāvēšanās organizēšanas vietā padomju spēki tika izšķiesti pēdējam slepkavību vilnim. Rīgas centrālcietumā un čekas iekšējā cietumā Brīvības ielā nogalināja ne mazāk kā 131 cilvēku, Rēzeknes cietumā 33, Valmieras cietumā 30, Daugavpils cietumā 20, Liepājas milicijā 18. Kopumā vismaz 349 politiskie ieslodzītie tika nogalināti cietumos, pārējie (kopējais ieslodzīto skaits bija 3592, no kuriem 96,73% 3458 bija politiskie ieslodzītie) tika “evakuēti” uz Krievijas iekšieni, kur lielu daļu noslepkavoja. Joprojām turpinājās aresti un uz 1941. gada jūlija sākumu, kad vācieši pilnībā okupēja Latviju, politisko arestantu skaits bija sasniedzis vismaz 7292 cilvēkus.

WW2 Kurland front,Latvia

Latvian Legion [Sampolit Film]

Otrā Pasaules Kara laikā uz Latvijas zemes tika izveidotas divas divīzijas. Tās veidoja Latvijas Leģiona kodolu, kas tika dibināts, lai novērstu atkārtotu Padomju okupāciju. 15. – Latviešu pirmā un 19. – Latviešu otrā divīzija kopā ar citām latviešu militārām vienībām veidoja kaujas spēku līdz pat 165,000 vīriem tā kulminācijā.Latviešu leģions bija vienreizīga kaujas vienība, kas dibinājās uz patriotisma un augstu kaujas morāli. Leģionāri cīnījās līdz galam, un daudzi ziedoja savas dzīvības cīņā pret padomju okupāciju.
Rietumvalstis piekāpās Padomju Savienības spiedienam un neiebilda Latvijas un citu Baltijas valstu atstāšanai par Padomju Savienības daļu. Latvija, Lietuva un Igaunija izrādījās vienīgās okupētās valstis, kuru neatkarība pēc Otrā Pasaules Kara netika atjaunota. Tikai 1991.gadā kļuva iespējams pārtraukt šo vēsturisko netaisnību, un Baltijas valstis atguva savu nacionālo neatkarību.Pēc kara latvieši tika attaisnoti – tie tika attaisnoti no jebkādiem kara noziegumiem ar ASV Kongresa oficiālu paziņojumu, kas atzina Baltijas SS leģionu atšķirību  no Vācijas SS. Nav Latvijā vairs palicis daudz izdzīvojušo Latvijas Leģiona karavīru. Bet ikgadus kara veterāni satiekas, lai pieminētu savas ciešanas un upurus. Viņi sevi uzskata par Latvijas patriotiem, kas ticēja, ka cīnās par brīvas Latvijas atjaunošanu. Šādā nolūkā 16.marts, lielākās Latvijas Leģiona kaujas Krievijā gadadiena ir izvēlēta par svinīgu piemiņas dienu.Šis video stāsta par karavīriem un leģionāriem, kas atdeva visu, lai glābtu savu zemi. Tas apraksta arī tautu, kuras neatkarība un jaunība tika vardarbīgi atņemta. Tas ir par zemi, kura pēc kara cieta vairāk kā 50 gadus. Par zemi, kurai karš 1945.gada 8. vai 9. maijā nebeidzās.

Jautājums par Latvijas SS joprojām tiek karsti apspriests (Miniet trīsreiz, kam šī “nesaprašana” noder – I.L.). Latvijā un Igaunijā tie ir oficiāli atzīti par brīvības cīnītājiem.

Seven Days to Remember – 53 min Documentary

(Čehoslovākijas okupācija 1968.gada oktobrī)

Krievu tanki sabradā čehu nepakļāvīgo mēģinājumu nodibināt sociālismu ar cilvēcisku seju.

Cerību Laiks 1987-1991

June 17, 1989. Mass demonstrations in Riga against Soviets

Soviet troops vs unarmed Lithuanian civilians, Vilnius 1991.

Soviet police specnaz on rampage in Riga, Latvia, 1991.

The Collapse of Soviet Empire. (1. no 6)
Nākošie tiek piedāvāti katra video beigās.

Čečenu sūfiju dziedājumi

Čečenijas kadiri brālības sūfiju sanākšana. Lai Dievs tos svētī viņu brīvības cīņā. Amen. (No video apraksta)

Politkovskaya speaks about Putin’s crimes in Chechnya

Последнее выступление Литвиненко

Путин об убийстве Политковской

Великодержавное хамство Путина

Putin vs Estonian journalist (rus)

Kam šodien pieder Latvija? J.Rožkalns

Par to šodien nerunā ne Prezidents Zatlera kungs, ne G.Ulmanis, ne V.V.Freiberga, ne Saeima. Arī ne TB/LNNK, TP, JL, ZZS, LPP/LC. Neviens! Mēs nedrīkstam klusēt. Mums ir jāaizstāv sava zeme un latviešu tauta!

(Lai vai kā, uzdodam katrs to sev, deputātiem un deputātu kandidātiem, partijām, ierēdņiem un visiem Latvijā ik dienas! – I.L.)

Advertisements

One comment on “Atcerēsimies, kā atsākām… un domāsim, kā turpināt.

  1. ratibor saka:

    Легко управлять людьми которыv обрубили корни…

    Копное Право спасёт народ Латвии, а если ещё раскажите о том кто были на самом деле предки латышей и что с ними случилось , то тогда точно можно не упасть в пропсть….

    Власть оккупационная-марионеточная и антинародная…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s