Merkele: ja kritīs eiro, kritīs arī Eiropa un ES

(Nebūsim nu vistas, kas tekalē, kur pasola vai no kurienes pabaida.
Skaidrs, ka ir laiks, kad Latvijas valdībai un pašvaldībām, katram radu pulkam, katrai ģimenei, katram cilvēkam ir jātur padomā kā izdzīvot, kaut vai naturālās saimniecības līmenī.

Lielbritānijā veiksmīgi ieviešoties pašvaldību valūtas, kas veicinot vietējo tirgu un var noderēt kā glābšanas riņķis.

Bet nešķielējiet gan uz Krieviju,

jā atplētusies tā nupat ir, bet tās smaids ir ņirdzīgs, un tās rokas ir ķetnas.
Krievijai es novēlētu Ķīnas skolu, vismaz uz laiku – lai pieraujas ar savu imperiālismu un atdod Gruziju, Čečeniju utt. to tautām.
Es te nerunāju par krieviem kā atsevišķiem cilvēkiem, bet par to krievu pūli, kas, saožot ģeržāvas jeb impērijas smaku, zaudē prātu. I.L.)


“Ja kritīs eiro, tad kritīs ne tikai valūta, bet gan daudz vairāk – kritīs Eiropa un visa Eiropas Savienības ideja,” norādīja kanclere.
Eirozonas valdības ir solījušas saglabāt eiro stabilitāti un “mums šis solījums jātur”, sacīja Merkele.
Pašreizējā krīze ir Savienībai lielākais pārbaudījums, iespējams, kopš 1957.gada bloka dibināšanas Romas līguma, taču tas jāizmanto ES stiprināšanai, sacīja Vācijas kanclere.
“Mums ir vienota valūta, taču mums nav ekonomiskās un politiskās savienības,” viņa sacīja, piebilstot, ka reiz “visām ES dalībvalstīm būs viens maksājuma līdzeklis – eiro”.

Daži komentāri.
*
janis.r, mordanga@gmail.com, 13.05.2010 23:18
Krievijai, Ķīnai, arābiem ir milzīgi dolāru un eiro uzkrājumi.
Grūti iedomaties, kādā naudā tiks veikti jaunie starpvalstu norēķini.
Krievu rublis arī ir ļoti nepopulārs.
Tāpēc jau atkal zelts palika dārgāks.
Atliek Ķīnas juaņa, bet vai tas kautko glābs? Pati Ķīna paliek arvien nestabīlāka (atliek uzsākt ilgi gatavoto karu ar Krieviju – tautas mobilizācijai un vienošanai).
Izskatās, ka pasaules finansu kartība neaprēķināmi brūk kā māja, kas būvēta pavirši, steigā, bez apdoma, projekta un kvalitātes.
Būs banku bankroti, valstu bankroti, uzņēmumu bankroti, sociālie un citi dumpji utt utt. Un tas viss tapēc, ka cilvēks kļuvis muļķis, dzīdamies pēc spožām mantiņām, apšaubāmas varas un goda. Dieva/Dabas atbildes gājiens. Šahs un mats.
Mani uzjautrina tas, ka visi mūsu finansu/uzņēmējdarbības politikā redzamie darboņi klusē nolīduši savos lepnajos mitekļos. Viņiem nav ko teikt – viņu dievinātā pasaule brūk. Bet nekaunība piedalīties vēlēšanās nav pazudusi. Cik gan vajadzīga milzīga pašpārliecinātība, lai neredzētu savu niecību un amoralitāti.
Tautas degradāciju var labi redzēt Ukrainas piemērā – ievēlēja Janukoviču, kas 2x sodīts – pirmo reizi par laupīšanu, pielietojot vardarbību, otrreiz par smagu miesas bojājumu nodarīšanu.
Vai tiešām nav vairs starp ko izvēlēties ? Laikam jau vairs nav.
Tāpēc nav jabrīnās, ka daudzi Latvijas krievvalodīgie ievēlēs da jebko, ka tikai “našenskij” un padevīgi raugās, ko pavēlēs no Maskavas.
*
rietumu sistēmas pārākums:), 14.05.2010 08:37
Mūsdienās augļošanas un spekulāciju māksla ir attīstījusies bezgala daudzos virzienos un astronomiskos apjomos. Sākot ar visparastākajām tirdzniecības shēmām (nopērc lētāk, pārdod dārgāk) un finanšu noguldījumu piramīdām (jau minētā Banka Baltija), beidzot ar globāla mēroga valūtu kursu spekulācijām, kuras vairs neveic individuāli cilvēki ar savu prātu un izmanību, bet gan speciālas datorprogrammas interneta vidē. Miljardiem dolāru mūsdienās ik minūti milzu ātrumā joņo pa internetā saslēgtām elektroniskām datu bāzēm, spekulējot ar cilvēku godīga darba augļiem, savā ceļā laupot un postot. Izdomāti sarežģīti vērtspapīri (derivāti), kuri domāti, lai it kā apdrošinātos pret valūtu un cenu svārstībām nākotnē, bet faktiski izpaužas kā derības un azartspēles. Hipotekārās ķīlu zīmes un citi parādi tiek pārvērsti jaunos vērtspapīros un vairākkārt tirgoti, astronomiski palielinot kopīgo parādu apjomu. Ik dienas vairāki spekulanti apvienojas, lai valūtu tirgus operācijās sagrautu neatkarīgu valstu naudas sistēmas, aplaupītu pensiju fondus un citus iekrājumus, devalvētu valstu valūtas utt. Kopējā parādu summa jau simtkārt pārsniegusi visas pasaules vērtību cenu, bet spekulācijas turpinās, savā ceļā sagraujot valstu un reģionu ekonomikas. Faktiski modernā globālā ekonomika pārvērsta par milzīgu kazino, kas parazitē uz cilvēku un reālās ekonomikas (godīga, sabiedrībai noderīga darba) rēķina. Jo katru reizi, kad kāds spekulants vai spekulantu grupa vinnē, kādi citi cilvēki tiek aplaupīti. Tieši šis spekulāciju izvirdums tad arī izraisījis pasaules ekonomikas krīzi, kas visvairāk skārusi tieši tās valstis, kuras vairāk pakļāvušas starptautisko augļotāju diktētajiem noteikumiem.

Valstīs, kuras pieņēmušas t.s. neoliberālo doktrīnu (tātad arī Latvijā), naudas manipulācijas ir ne tikai pilnīgi legalizētas, bet pat tiek veicinātas valstiskā līmenī, piemēram, nosakot spekulantiem dažādas nodokļu atlaides un citas privilēģijas, pakļaujot reālo ekonomiku augļotāju diktētajiem noteikumiem un dažādu parazītu savtīgajām interesēm. Šādas politikas iznākums ir sociāli netaisnīga valsts iekārta un vāja reālā tautsaimniecība, kas izdevīga tikai šauram spekulantu un legalizētu zagļu lokam, kurus mēdz saukt arī par laupītājbaroniem un kleptokrātiem.
*
kam izdevīga ES impērija?, 14.05.2010 08:44
Latvija ES tika iekļauta kā izlaupīšanai paredzēta kolonija, proti, uz Latviju diskriminējošiem noteikumiem. Piemēram, jau pievienošanas līgumā paredzēts, ka Latvijas lauksaimniecība saņems būtiski mazākas subsīdijas, kā arī lielā mērā atteiksies no zvejošanas tiesībām savos teritoriālajos ūdeņos. Vēlāk nāca citas prasības, piemēram, likvidēt cukurbiešu audzēšanu un cukura rūpniecību. Pašlaik ES komisāri uzbrūk „Latvijas dzelzceļam”, lai tam atņemtu kravu pārvadājumus.

Taču bija arī neformālas vienošanās, kuru ietvaros Latvijas politiķi iztirgoja Latvijas intereses. Faktiski ES vecākās dalībvalstis sadalīja Latviju interešu sfērās. Piemēram, dāņiem tika lauksaimniecība, somiem un zviedriem – mežu saimniecība. Skandināvijas korporācijas dominē arī Latvijas sakaru jomā. Un zviedriem tika arī Latvijas banku joma.

Parādu piramīda spēj pastāvēt vien tik ilgi, kamēr tā aug. Proti, kamēr tiek piesaistīti arvien jauni kredītņēmēji un kamēr šie kredītņēmēji spēj maksāt parādus. Līdz ar to starp bankām veidojās asa konkurence tieši kredīta ņēmēju piesaistīšanas jomā. Banku aģentiem, kuru mērķis bija piesaistīt jaunus parādniekus, maksāja minimālas algas, taču par katru piesaistīto kredīta ņēmēju tika izmaksāta prēmija. Banku vadība labi zināja, ka lielākā kredītu ņēmēju daļa savus parādus nespēs maksāt, bet tomēr sacensību turpināja, jo – ja kredītu nepiešķirs, piemēram, Swedbanka, tad to piešķirs cita banka.

Un riska ne mazākā.Nopirktā valdība parakstījusi, ka visu segs uz valsts rēķina:)))
http://www.delfi.lv/news/world/other/article.php?id=31867523

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s