Laikraksts: ar Kremļa atbalstu «krievu mafija» ieņem Eiropu

«Apollo», redakcija@apollo.lv
Ceturtdiena, 9. decembris (2010)

«Krievijas mafija» ir izplatījusies pa Eiropu un turpina palielināt savas ietekmes sfēras, liecina «Wikileaks» publicētā ASV diplomātu sarakste. Noziedznieki tāpat kā, piemēram, gāze un nafta, ir kļuvuši par Krievijas eksporta preci, ziņo Francijas laikraksts «Le Monde».

Spānija ir iecienīta krievu noziedznieku vidū. Katalonijas piekraste sākotnēji tika izvēlēta kā atpūtas vieta, taču vēlāk noziedznieki novērtēja vietējās likumdošanas vājās vietas un nolēma, ka tieši tur ir visērtāk realizēt tradicionālās nelikumīgās operācijas.
Spāņu valdība jau ir veikusi divas vērienīgas operācijas pret «krievu mafiju», kā arī arestējusi vairāk nekā 60 aizdomās turamos, tajā skaitā arī četrus no astoņiem vai desmit mafijas vadoņiem, kuri darbojas ārpus Krievijas robežas.
Lai arī Bulgārija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, tomēr «krievu mafijai» arī tur ir ievērojami sakari. ASV vēstniecības ziņojumā teikts, ka kopš 2005.gada 7.jūlija Sofijā galvenā Krievijas ietekmes svira uz Bulgārijas ekonomiku, ir energoresursu imports, kā arī nafta, dabasgāze un kodoldegviela.
Amerikas vēstniecība vērš uzmanību, ka kāda liela Krievijas naftas kompānija «uztur ciešus sakarus ar Krievijas slepenajiem dienestiem un organizēto noziedzību».
Tāpat diplomāti piemin par noziedzīgām darbībām no Bulgārijas izsūtīto Mihailu Čorniju. Viņš ir saglabājis kontroli pār lielu skaitu kompāniju ar savas uzticības personas Todora Batkova starpniecību. 2009.gada 11.septembrī vēstniecība atkal raksta ziņojumu par Todoru Batkovu, pieminot viņa «ietekmīgos politiskos sakarus» un nodarbošanos ar labdarību.
Diplomātiskajā sarakstē tiek pieminēti arī Krievijas sakari ar Ukrainas noziedzniekiem. ASV vēstniecība Maskavā uzsver, ka «organizētās noziedzības darbonis» Semjons Mogilevičs iesaistīts gāzes tirgošanas shēmā Ukrainā un apcietināts 2008.gada janvārī. Tomēr viņš var brīvi pārvietoties pa Krieviju, kā arī izmanto Krievijas oficiālo aizsardzību.
Uzstājoties ASV un Spānijas kopīgās darba grupas cīņai ar organizēto noziedzību rīkotā sēdē, prokurors un operācijas «Lapsene» vadītājs Hosē Grinda Gonsaless atklāti paziņoja, ka uzskata Baltkrieviju, Čečeniju un Krieviju par gandrīz «mafiozām valstīm», viņš piebilda, ka «arī Ukraina kļūs tāda pati».
Tur nav iespējams atšķirt oficiālo varu no noziedzniekiem. Viņš apgalvo, ka operācijā «Trijnieks» apcietinātais Genādijs Petrovs uztur «bīstami ciešus» kontaktus ar Krievijas varas augstiem pārstāvjiem.
Gonsaless arī uzsver, ka «krievu mafija» kontrolē vairākas stratēģiski nozīmīgas nozares, tādēļ ir ārkārtīgi svarīgi izmeklēt šīs darbības. Turklāt viņu satrauc «neatrisinātais jautājums» par Krievijas premjera Vladimira Putina «iesaistes un kontroles līmeni pār krievu mafiju».
No komentāriem:
Vovka
Lūk, kādai ir jābūt īstai valstij:
– mietpilsoņiem sēdēt un priecāties kā pašu valsts deg!
– patriotiem sakravāt mantiņas un laisties uz valstīm, kur nedeg!
– pilsoņiem pielaist uguni pašu ciematam un ar to necīnīties, jo sola kompensācijas!
– armijai nosvilināt karaflotes aviācijas bāzes, jo noliktavas sen ir izlaupītas!
– dakteriem aizliegt noteikt diagnozi “saules dūriens, pārkaršana”, jo vēl nav +50!
– kapračiem cilvēku mirstīgās atliekas sakraut strēķos slimnīcas pagrabstāvā, jo visas aukstuma kameras jau ir aizņemtas!
– prezidentam priecāties par mazas kaimiņvalsts okupāciju, kamēr pašu tāles deg!
– premjeram demonstrēt ugunsdzēšanas imitāciju, nevis vadīt dzēšanas darbus, lai veidotu sev varoņa PR!
– kaimiņiem lūgt palīdzību, tikai tad, kad gandrīz viss ir jau nodedzis!
– tautai tāpat kā čekas vadoņiem, ir jābūt pārliecinātai, ka dzīvo paradīzē un ka citas tautas atbrīvot var tikai tās okupējot!
– ierēdņiem jānoliedz, ka Černobiļas kodolkatastrofas radītā piesārņojuma reģionā vispār deg meži!
– spiegiem ir jākalpo čekistiem, tāpēc no 150 miljoniem, jau 45 miljoni cītīgi kalpo ārzemēs, indējot, zogot un izvarojot citas tautas!
izlūkdienestiem jānoindē vai jānotriec to valstu lidmašīnas, kurās lido nevēlami prezidenti!
– draugiem dāvanās jāpieņem raķetes, bet ar visu karaspēku un viņu mēsliem!
– sūtņiem jānorāda, kā citām valstīm jāuzvedas, attiecībā pret šīs valsts marasmu!
– politiķim ir jāliek aizmirst visas pārestības, ko šīs valsts pilsoņi ir nodarījuši citām tautām, bet nekad neļaut aizmirst pašiem nodarītos zaudējumus!
– protestētājiem, vienkārši sadod pa galvu ar čekistu ķēdes suņu OMON palīdzību!
– robežsargiem aizliegt ielaist glābējus, kamēr deguma smogs nav pārņēmis kaimiņvalstis!
– patiesības paudējus, kas čekistiem nepatīk, fiziski iznīcina!
– politiķiem jāvaino citas valstis nacisma atdzimšanā, kāmēr pašu valstī regulāri jasekmē uz rasu naida pamata, nesodīti slepkavot citu rasu un tautību cilvēkus!
– deputātiem jāorganizē savu vēlētāju piekaušana;
– sievietēm pašām ar skalpeli jāizoperē sev audzējus, jo ārstniecības iestādēs nomirst ātrāk, nekā izdara operācijas!
– jūrniekiem pašiem ir jāsašauj sava zemūdene un visa atbildība par to jānoveļ uz ASV!
– ministriem jāaicina pašu tautai nodzerties, nosmēķēties un nonarkoties!
– miličiem nopratinot aizturētos, obligāti viņi ir jāspīdzina un jātraumē viņu dzimumorgāni!
– tautiešiem pašiem kauns par savu valsti!
Uzminiet, kas ir šī “īstā” valsts?

Te vairāk būtu jārunā par mafijas vadības stilu. Mūsu pašu partijas, to pastāvēšanai un darbībai taču nav juridiska (Satversmes) pamata. Tās izdod likumus un nevienam neatskaitās savā absolūtajā varā. Kasieri (krievu mafija tos sauc par obščaka turētājiem), ir neatņemama sastāvdaļa katras varas partijas veidojumā. Mums arī bites dzeļ un liecinieki pazūd mīklainos starpgadījumos, kuru izmeklēšanai policijai rokas par īsām. Sākotnēji šo mafiozo varu ārzemnieki saukāja saudzīgi par valsts nozagšanu, kopš iestāšanās ES – par demokrātiju, kuras attīstībā daudz jādara. Var vienkāršāk un tiešāk – mafijas.
Arminus22
Es kad dzivoju LV 90tajos, krieviski runajosh komunists man pateica, ka tik vienkarsi nebus, ka LV paliks briva, vara tika nodota KGB un mafijai – organizetai noziedzibai.
Luuk Shii Komanda ari ir pie varas, ari shodien. Man nekadu izbriinu tas neradiija.


http://www.apollo.lv/portal/news/articles/223034?ref=theme

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s