Ķīnas oficiālā preses aģentūra aicina veidot jaunu rezerves valūtu un jaunu pasaules kārtību. Tyler Durden

(Latvija starp Bilderbergu un Pekinu. Kas liedz to izgaismot “brīvajai” neoliberālajai Latvijas galma presei?)

 

http://www.zerohedge.com/ ievietojis Tyler Durden 10/13/2013

Pieņemsim, ka tā ir sakritība, ka dienā, kad mēs uzrādām Ķīnas nerimstošo apetīti (demonstrate China’s relentless appetite) pēc zelta, ko veicina tas, ko mēs un daudzi citi uzskatām par šīs valsts vēlmi iegūt iespēju, kad pienāks laiks, iepirkt ar zeltu garantētu valūtu, nupat Ķīnas oficiālajā preses aģentūrā Xinhua ir parādījies rakstnieka Liu Chang ne-redakcijas viedokļa raksts, kurā viņš pasludina “ASV fiskālo bankrotu, kas garantē deamerikanizētu pasauli”

un apņēmīgi apgalvo, ka pasaulei ir jārēķinās ar jaunu rezerves valūtu “kas ir jārada dominantā ASV dolāra aizvietošanai, lai starptautiskā sabiedrība var uz visiem laikiem tikt prom no pieaugošās iekšpolitiskās kņadas šļakatām Savienotajās Valstīs”.

Protams, ja Ķīna ir nopietna, un pasaule ir vērsta uz brīvprātīgu iesaistīšanos tādā (r)evolucionārā rezerves valūtas pārejā, tad visas Maģiskā Naudas Koka teorijas, ka vienīgais, kas ir labāks par bezmaz nebeidzamu parādu, ir nebeidzams parāds, tūlīt tiktu izmestas vēsturiskajā idiotisku teoriju putekļu kaudzē, kur tām vieta.

Te būs dažas no Ķīnas (kas, to atgādinot, ir vienīgā lielākā ASV vērtspapīru ārzonas turētāja un otra lielākā no visām, dabiski tikai otrā aiz Federālajām Rezervēm, kuras ikmēneša $85 miljardi naudas drukāšanas “plūsmā” notur īpašuma nodokļus no uzsprāgšanas augstāk) idejām, kā tās ietvertas Xinhua ne-redakcijas viedokļa rakstā:

  • Pasaules finanšu reformai jāietver jaunas starptautiskas rezerves valūtas ieviešana, aizvietojot ASV dolāru;
  • Starptautiskā sabiedrība tādējādi var uz visiem laikiem tikt prom no pieaugošās iekšpolitiskās kņadas šļakatām Savienotajās Valstīs;
  • ASV fiskālais strupceļš “apstulbušajai pasaulei” ir labs brīdis uzsākt “deamerikanizētas pasaules” izveides apspriešanu;
  • Strupceļš ir daudzu nāciju dolāru aktīvus atstājis briesmās un starptautisko kopienu agonijā;
  • Deamerikanizētas pasaules balstam ir jāliek citādi stūrakmeņi, ieskaitot cieņu pret suverenitāti, atzīstot Apvienoto Nāciju autoritāti politisku nemieru problēmu risināšanā un sniedzot jaunattīstības valstīm un jaunajām tirgus ekonomikas vairāk iespēju lielākajās starptautiskajās finanšu institūcijās;
  • Tādu pārmaiņu nolūks nav “pilnīgi atmest Savienotās Valstis malā”, drīzāk mudināt Vašingtonu spēlēt daudz konstruktīvāku lomu, uzsākot globālas norises.

Protams, ja un kad pienāks diena, kad USD vairs nebūs rezerves valūta, tad sakiet ardievas Amerikas supervaras jeb jebkādas varas statusam, kas pašlaik dibināts vienīgi uz USD rezerves valūtas statusa, kalpo valūtas statusam, kā arī iespējai finansēt pusi no ASV budžeta deficīta ar parādu, ko tūlīt izdrukā ASV Centrālā banka.

Visbeidzot, atgādinājumam…

Xinhua publikācijā:

ASV finanšu ķeza garantē deamerikanizētu pasauli

ASV abu politisko partiju politikāņiem joprojām stumdoties turp un atpakaļ starp Balto namu un Kapitola uzkalnu, nepanākot dzīvotspējīgu vienošanos politiskā korpusa normalitātes labad, par ko tie plātās, varbūt apstulbušajai pasaulei ir labs brīdis uzsākt deamerikanizētas pasaules izveides apspriešanu.

Uzpeldot no Otrā pasaules kara asinsizliešanas kā pasaules varenākajai nācijai, Savienotās Valstis kopš tā laika ir tiekušās veidot globālu impēriju, uztiepjot pēckara pasaules kārtību, piebarojot Eiropas atgūšanos un veicinot valstīs, ko uzskata par drīzāk nedraudzīgām Vašingtonai, režīma pārmaiņas.

Ar savu šķietami nepārspējamo ekonomisko un militāro varenību Savienotās Valstis ir pasludinājušas, ka tām ir vitāla nacionāla interese protežēt vai visos zemeslodes stūros un bija radušas iejaukties citu valstu un reģionu lietās tālu no saviem krastiem.

Vienlaikus ASV valdība ir gājusi līdz galējībām, lai pasaules priekšā izskatītos kā tāda, kas pieprasa augstus morālus pamatus, tomēr slepus darot tādas lietas kā karagūstekņu spīdzināšana, civiliedzīvotāju slepkavošana bezpilota lidmašīnu uzbrukumos un pasaules līderu izspiegošana.

Zem tā, ko pazīst kā Pax-Americana (“Amerikas miers”, relatīva miera jēdziens Rietumu puslodē un vēlāk Rietumu pasaulē, ko nodrošina vara, ko kopš 20.gs. sākuma bauda Savienotās Valstis), mums neizdodas ieraudzīt pasauli, kurā Savienotās Valstis palīdzētu kliedēt vardarbību un sadursmes, mazināt nabadzīgu un pārvietotu iedzīvotāju apjomu un nestu īstu ilgstošu mieru.

Vēl vairāk, tā vietā, lai cienītu savus atbildīgas vadošas varas pienākumus, sev pašai kalpojošā Vašingtona ir ļaunprātīgi izmantojusi savu varu un ieviesusi pasaulē vēl lielāku haosu, novirzot finanšu riskus uz ārzemēm, kūdot reģionālus saspīlējumus teritoriālos strīdos un patvaļīgi karojot atklātu melu aizsegā.

Iznākumā pasaule joprojām rāpjas ārā no ekonomiskās katastrofas rijīgās Volstrīta elites dēļ, kamēr gados pēc tam, kad Vašingtona ir apgalvojusi, ka ir atbrīvojusi Irākas tautu no tirāna varas, Irākā bumbošanas un slepkavības ir kļuvušas par būtībā ikdienišķu lietu.

Pavisam nesen cikliskā stagnācija Vašingtonā, meklējot dzīvotspējīgu divpartiju risinājumu par federālo budžetu un parāda griestu celšanas apstiprinājumu, atkal ir briesmās atstājusi daudzu valstu milzīgos dolāru aktīvus un starptautisko sabiedrību lielā mērā mokoties šaubās.

Tādas satraucošas dienas, kad citu likteņi atrodas liekulīgas nācijas rokās, ir jāizbeidz, un vietā ir jāliek jauna pasaules kārtība, saskaņā ar kuru ir jābūt cienītām un vienlīdz aizstāvētām visu nāciju, lielu vai mazu, bagātu vai nabagu, interesēm.

Šādam iznākumam ir jāliek vairāki stūrakmeņi deamerikanizētas pasaules balstam.

Dalībniekiem visas nācijas ir jāpietēš līdz starptautisko tiesību pamatprincipiem, tostarp cieņai pret suverenitāti un neiejaukšanos citu iekšējās lietās.

Turklāt ir jāatzīst Apvienoto Nāciju autoritāte politisku nemieru problēmu risināšanā. Tas nozīmē, ka nevienam nav tiesību veikt jebkādu militāru darbību pret citiem bez ANO mandāta.

Bez tam arī pasaules finanšu sistēmai ir jāpieņem dažas būtiskas reformas.

Attīstības un uzpeldošām tirgus ekonomikām ir vajadzīga lielāka teikšana lielās starptautiskās finanšu institūcijās, tostarp Pasaules bankā un Starptautiskajā monetārajā fondā, lai tās var labāk reaģēt uz globālās ekonomikas un politiskās ainas pārmaiņām.

Vēl kā izšķiroša iedarbīgas reformas sastāvdaļa var tikt iekļauta jaunas starptautiskas rezerves valūtas ieviešana, lai aizvietotu dominējošo ASV dolāru, tā ka starptautiskā sabiedrība tādējādi var uz visiem laikiem tikt prom nopieaugošās iekšpolitiskās kņadas šļakatām Savienotajās Valstīs.

Protams tādu pārmaiņu nolūks nav pilnīgi atmest Savienotās Valstis malā, kas arī ir neiespējami. Drīzāk mudināt Vašingtonu spēlēt daudz konstruktīvāku lomu, uzsākot globālas norises.

Un starp citām iespējām ir ieteicams, ka ASV valdībai pietuvinātie politikāņi vispirms sāk ar postošu strupceļu izbeigšanu.

http://www.zerohedge.com/news/2013-10-13/chinas-official-press-agency-calls-new-reserve-currency

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s