Ilarionovs: nedēļas laikā Krievija uzsāks totālu spiedienu uz Ukrainu. Gordonua.com

31.01.2014

Jau februāra pirmajā pusē Krievija sāks totālu spiedienu uz Ukrainu, kura mērķis ir Maskavas pilnīgas kontroles nodibināšana pār šo valsti.

Par to paziņoja Vladimira Putina bijušais padomnieks, pazīstams ekonomists, Krievijas “Solidaritātes komitejas ar Maidanu” dalībnieks Andrejs Ilarionovs (Андрей Илларионов).

Pēc viņa ziņām, Kremlī tiek izstrādāti trīs iespējami scenāriji, viens no tiem ir pilnīgas kontroles pārņemšana pār visu Ukrainu.

Tāpēc, kā uzskata Ilarionovs, jau nākošās nedēļas laika Krievija uzsāks spēcīgu spiedienu uz Kijevu. Pašlaik Maskava jau ir atjaunojusi tirdzniecības un informācijas karu pret Ukrainu. Tostarp jau notiek ukraiņu preču aizturēšana uz robežas uz 12-15 dienām.

“Pa visiem televīzijas kanāliem tonnām gāžas propagandas materiāli par to, ka Ukrainā notiek valsts apvērsums, pēc kura pie varas nāks fašisti un neonacisti. Šā apvērsuma mērķis, šeit citēju burtiski, ir “krievu iedzīvotāju genocīds un iznīcināšana””, stāstīja Ilarionovs.

Vienlaikus, kā teicis Putina bijušais padomnieks, Krievija palielina savu klātbūtni Ukrainā, tostarp Krimā un Luganskas apgabalā, kur pārsvarā ir krievu iedzīvotāji.

“Donas kazaki ir iegājuši Luganskas apgabalā, lai aizsargātu Austrumukrainas krievu iedzīvotājus, bet baikeru klubi ‘Nakts vilki’ (Ночные волки)” un ‘Volgogradas kazaki’ (Казаки Волгограда) ir nosūtījuši savus biedrus uz Sevastopoli tās aizstāvēšanai pret satrakojušos jaunatni. Tas viss rada masīvas labi sagatavotas kampaņas iespaidu, kas tagad tikai sākas un pieaugošos apmēros ilgs nākošās 7-10 dienas”, uzskata Ilarionovs.

Putina bijušais padomnieks uzskata, ka pie sava scenārija aktīvās fāzes Krievija ķersies tūlīt pēc Soču olimpiādes atklāšanas, tas ir, 7-8.februārī. Tieši tajā laikā “sāksies spiediens uz Ukrainu visos virzienos”.

Ilarionova vārdiem, Krievijai ir trīs notikumu attīstības Ukrainā scenāriji.

“Pirmais, pamatscenārijs paredz kontroles nodibināšanu pār visu Ukrainu. Tas būtu vispieņemamākais variants”, viņš stāstīja, –

“Otrais scenārijs, kas pašlaik izvirzījies priekšplānā, un par kuru pašlaik runā visi prokremliskie politiķi un politologi, – ir Ukrainas federalizācija vai konfederalizācija. Īstenojot šādu projektu, vajadzēs nodibināt kontroli pār valsts promaskavisko daļu.

Un beidzot, trešais scenārijs. To īstenos, ja neizdosies īstenot pirmos divus. Tā ir kontroles iedibināšana pār Krimu, Luganskas apgabalu un varbūt Sumas apgabala daļu. Tas ir, pār rajoniem, kur pārsvarā ir krievu iedzīvotāji”.

Ilarionovs uzskata, ka Krievijai pašlaik ir galīgi nesvarīgi, kas tiks iecelts par Ukrainas premjerministru, jo “lēmums jau pieņemts, un operācija izvēršas”. Viņa vārdiem, spiedienu var samazināt tikai tad, ja šajā amatā iecels Andreju Kļujevu vai Viktoru Medvedčuku.

“Ja iecelts tiks kāds no viņiem, Maskava var samazināt spiedienu uz Ukrainu, rēķinoties ar to, ka tie paši, nevis Kremlis pildīs Maskavas programmu”, – paredzēja eksperts.

Ilarionovs uzsvēra, ka vesela virkne Krievijas varas runasvīru patreizējo laiku sauc par “ārkārtīgi labvēlīgu mūžsenā sapņa atdzīvināšanai par Ukrainas un Krievijas atkalapvienošanu”.

“Kā zināms, Putins Ukrainu par valsti neuzskata. Daudzi Kremlī to sauc par nepilnīgu valsti. No viņu viedokļa Ukraina vairs nebūs tik vāja pret Krieviju, un Krievija nebūs tik spēcīga pret Ukrainu kā tagad. Un Rietumi ES un ASV personā vairs nebūs tik vienaldzīgi pret Ukrainas krīzi kā pašlaik. Tāpēc uzsveru vēlreiz: laika atskaite iet dienās, jo citādi agri vai vēlu Ukraina no politiskās un ekonomiskās krīzes izķepurosies”, teicis Ilarionovs komentāros izdevumam Gordonua.com (http://gordonua.com/news/politics/Illarionov-V-techenie-nedeli-Rossiya-nachnet-totalnoe-davlenie-na-Ukrainu-7816.html ).

http://crimea24.info/2014/01/31/obnarodovan-plan-rossii-v-otnoshenii-ukrainy-zakhvat-nachnetsya-v-fevrale/#.Uuz8GtmRbCI.twitter

Un tālāk – video:

http://bonis.lv/2014/03/01/illarionovs-izskaidro-kapec-putins-ukraina-noteikti-grib-izraisit-pilsonu-karu-un-tad-savu-laiks-pieradis/

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s