Kāpēc rīcība – nevis aktivitāte – ir vienīgais veids kā uzlikt bremzes Maskavai. Kurts Folkers

18.03.2014 (Kurt Volker)

Izvilkums

Tūlīt pēc Krievijas nenovēršamās Krimas aneksijas ir vairāki īpaši ieteikumi, ko NATO – stingrā ASV vadībā un līdzdalībā – vajag un var darīt:

 • Pārbīdīt NATO rīcības loģiku no partnerības uz aizsardzību un piedraudējumiem.
 • Izlaist nobruņotu paziņojumu, kas skaidri formulē alianses absolūtās saistības aizsargāt visu NATO dalībvalstu teritoriju bez izņēmuma.
 • Atbalstīt šīs kolektīvās aizsardzības saistības, precizēt un iedarbināt aizsardzības un militāro mācību plānus katrai dalībvalstij, un pastiprināt pretgaisa aizsardzības aktīvus, kas izvērsti Baltijas valstīs.
 • Nosūtīt NATO militāros spēkus (pamatspēkus, ne tikai AWACS lidmašīnas) uz NATO sabiedroto teritorijām, kas robežojas ar Ukrainu, lai vadītu militārās mācības.
 • Noteikt, ka tālāki uzbrukumi Ukrainas teritoriālajai nedalāmībai pēc Krimas ir tieši draudi NATO drošībai un, atbilstoši, izlaist paziņojumu, ka jebkuri tādi mēģinājumi atdalīt vēl kādu teritoriju sadursies ar NATO atbildi.
 • Uzdot NATO militārajai vadībai izstrādāt riska plānus Krievijas militāra iebrukuma vai apvērsuma gadījumam Austrumukrainā.
 • Saskaņojot ar Airopas Savienību NATO ir uz ASV un ES aizdevuma garantijām jāpārdod Ukrainas bruņotajiem spēkiem jauns militārs aprīkojums.
 • Tāpat, saskaņojot ar Eiropas Savienību, vienoties par embargo uz ieroču, tostarp franču “Mistral” kuģu un vācu reālistisko (live-fire) trenažieru pārdošanu Krievijai.
 • Uz premjerministra Jaceņuka lūgumu nodrošināt NATO valstu padomdevējus un apmācītājus, lai palīdzētu Ukrainas spēkiem aizsargāt savu valsti.
 • Paplašināt izlūkošanas datu apmaiņu ar Ukrainas valdību un ļaut Ukrainai izvietot militāros sakarus NATO Augstākajā Sabiedroto mītnē Beļģijā, lai sekmētu izlūkošanas datu reālā laika apmaiņu ar Ukrainas bruņotajiem spēkiem.
 • Pretdarboties arvien ārprātīgākajai Krievijas propagandai, kas tiek piespēlēta etniskajiem krieviem Austrumeiropā, pastiprināti finansējot ziņu kanālus, piemēram, Amerikas Balsi, Radio Brīvā Eiropa un vietējus pasākumus, piemēram, Latvijas Izcilības centru stratēģiskās komunikācijas jautājumos.

Pilns teksts angliski:

http://www.foreignpolicy.com/articles/2014/03/18/wheres_nato_in_crimea

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s