Piķa bēres (un Krievijas; kā tas notiks). Livejournal

2014-03-23

Spriežot no (KF) Finanšu ministrijas iekšējās informācijas, nākošā gada budžets pašlaik tiek plānots, pamatojoties uz 1 eiro par 80 rubļiem. Skaitļi ir pavisam ticami: ES sankciju trešajā paketē, kas paredzēta ieviest vasaras vidū, ietverts embargo uz enerģijas nesēju importu no KF. Jau tagad Briselē notiek konsultācijas par Krievijas gāzes un naftas aizvietošanu, sākot ar Poliju un Vāciju.
Pašas pirmās sankcijas iezīmējās ar putiniešu uzvarošiem brēcieniem “nu, esat par vājiem uzvarēt enerģētisko superlielvalsti?” No otras nometnes atskanēja vīlušās balsis par “Rietumu vājumu” utt. Šķiet, ka gan vieni, gan otri saskaņā ar krievu maksimālismu un domāšanas autoritārismu nesaprot rietumu valstu darbības mehānismu – visas šīs nedēļas notika iespējamo izmaksu rēķināšana un tika veidots vienprātīgs lēmums.

No grāmatveža redzes viedokļa, pie kāda, acīmredzot, pieturas Putins, pietiekami lielas ekonomikas izslēgšana no starptautiskās tirdzniecības sistēmas ir dārga un garlaicīga lieta. Tomēr, veicot agresiju pret Ukrainu, Putins galīgi pierādīja, ka ir neparedzams un nespēj vienoties, ar to nostādot sevi vienā rindā ar Kadafi un Sadamu.
Putina neadekvātums ir pilnīgi izskaidrojams – pēc 14 gadiem KF vadībā viņš ir iekritis parastajās diktatoru un autoritāru līderu lamatās, aptverot sevi ar arvien šaurāku loku; diezin vai kāds no viņiem ir uzdrošinājies teikt viņam to, kas var nepatikt – baidoties zaudēt piekļuvi rumpim un tikt noēstam aparāta cīņā. Ja 14 gadus braukā pa valsti, kur uz tavu ierašanos krāso zālājus, drupas nomaskē ar banneriem un sagatavo īpašus laimīgus ļaudis, pēc tam skaties Krievijas TV un KF stāvokli pārbaudi pēc melīgas statistikas skaitļiem, tad patiešām var rasties iespaids, ka sengaidītā “piecelšanāsnoceļiem” ir notikusi.
Tagad jau ir skaidrs, ka aprēķins uz to, ka būs kādas sarunas, ka jāieņem iespējami izdevīga pozīcija, lai varētu tirgoties utt., nav attaisnojies – tirgoties neviens vairs netaisās. Putins beidzot ir panācis to, ko gribējis visus šos gadus – licis sevi ņemt nopietni kā pasaules kārtības apdraudējumu, nevis kā benzīntanka priekšnieku. Viņš ir parādījis, ka spēj kļūt par daudz dārgāku nestabilirātes faktoru. Piedraudējumus Rietumi novāc, tātad lēmums Putinu novākt jau ir pieņemts – bez emocijām un saskaņā ar pavisam grāmatniecisku risku aprēķinu secinājumiem. Informācijas noplūde pēc Merķeles sarunas ar Putinu (bet tādas sarunas nejauši nenoplūst) par to, ka viņš ir zaudējis saskari ar īstenību, īstenībā ir spriedums. Putinu vāks nost un vēl nesabrukušo KF kodolieroču dēļ vāks ar ekonomiskiem paņēmieniem.
Atgādināšu, ka ilgstošais naftas cenu kritums, kas piebeidza PSRS, sākās 4-5 gadus pēc padomju karaspēka ievešanas Afganistānā. Pašlaik notikumi attīstās straujāk, tāpēc nedomāju, ka alternatīvu piegāžu organizācija no tās pašas Irānas un ASV uz Eiropu aizņems vairāk kā 2-3 gadus. Acīmredzot, tas tad ir KF pastāvēšanas patreizējā veidā horizonts. Starp citu, ekonomiskās grūtības, pagaidām nepārejot sabrukuma stadijā, sāksies ātrāk – un ir jau sākušās: ar KF kredītreitinga prognozes pasliktināšanos, ar naudas bēgšanu, ar rubļa krišanu, ar rietumu kredītlīniju slēgšanu utt..
Protams, tā nav taisnlīnijas norise. Būs brīži, kad šķitīs, ka viss vēl nokārtosies un – Putina gadu mīļā mantra – “viss būs labi”. Bet virziens ir jau izvēlēts, un tas ir ceļš vienā virzienā. Starptautiska izolācija uz ekonomisku grūtību fona neizbēgami novedīs pie nežēlīgāka režīma Krievijas Federācijā: saskaņā ar pašapgādes loģiku, ko apstiprinājušas daudzas Āfrikas un Āzijas valstis, režīms no autokrātiska noslīdēs uz totalitāru. Vēl vakar tādas neiedomājamas lietas kā karš ar Ukrainu (nu nevar taču pa īstam?) ir kļuvušas par īstenību. Un tāpat par īstenību tagad kļūs trīsdesmito gadu stila masu represiju sākšanās. Mērķis jau ir izvēlēts un nosaukts – tautas nodevēji un piektā kolona.
Treknie gadi beidzās 16.martā, priekšā gaida vien pārtikas devas, sabiedriskie darbi un saluši kartupeļi izmirkušā tirgū. Toties Krima ir mūsu, jā.
http://rabies-rabbit.livejournal.com/25896.html

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s