Viktors Suvorovs: Ja pasaules tirgū ieplūdīs arābu nafta, Krievija sabruks pēc gada. Gordonua.com

30.03.2014

Padomju Savienība sabruka pēc naftas cenu krišanās pasaulē, kad ASV bija izdarījušas spiedienu. Patreizējo Krieviju varbūt gaida tas pats liktenis.

Par to Gordonua.com korespondentam stāstīja bijušais krievu spiegs, vēsturnieks un rakstnieks Viktors Suvorovs.

“Nezinu, ko Putinam teicis Obama, bet varu to iedomāties, vadoties no vēsturiskām paralēlēm. Padomju Savienībai bija agresīva ārpolitika, tā ieveda karaspēku Afganistānā un visai pasaulei rādīja sevi kā superlielvalsti. Toreiz ASV 40-ais prezidents Ronalds Reigans sasauca savus padomniekus un izlēma uzspiest uz Saūda Arābiju, lai tā nolaiž naftas cenu, savukārt, Amerikas spiediena sviras bija šādas: tā turp piegādāja daudz ieroču, bez tam ASV tika uzglabāti Saūda Arābijas aktīvi”, vēsturnieks atgādināja trīsdesmit gadus vecos notikumus.

Pēc naftas ieguves palielinājuma Saūda Arābijā nokritās energonesēja pasaules cenas, jo arī visām pārējām valstīm nācās palielināt naftas ieguvi.

“Saūda Arābija uzsāka pastiprinātu naftas ieguvi, un atbilstoši samazinājās “melnā zelta” vērtība pasaules tirgū. Pārējām valstīm, lai atsvērtu zaudējumus, nācās dzīties pakaļ Saūda Arābijai un palielināt savu naftas ieguvi. Galu galā naftas cenas bruka lejup, bet līdz ar tām nobruka arī PSRS”, – par Padomju Savienības sabrukuma ekonomisko cēloni stāstīja Suvorovs.

Ko Putinam ir teicis Obama, un kā piespiedis viņu atkāpties?

Padomju valsti bijušais spiegs salīdzināja ar krievu pasaku varoni Nemirstīgo Koščeju, kura nāve glabājas naftas adatas galā.

“Koščeja nāve glabājas naftas adatas smailē, un Reigans to zināja. Domāju, ka zin arī Obama. Katrā ziņā scenāriji sakrīt simtprocentīgi. Ja pasaules tirgū nobruks naftas cena, nobruks arī Krievija, jo neko bez naftas, gāzes un matrjoškām tā neražo. Ja pasaules tirgū ieplūdīs arābu nafta, Krievijas Federācijas sabrukums notiks pēc gada ar garantiju”, – ir pārliecināts Suvorovs.

Vēsturnieks pieļāva arī, ka Putins ir pārrēķinājies, cerot uz Obamas neizlēmīgumu ārpolitikā.

“Acīmredzot, izstrādājot Ukrainas sagrābšanas plānu, Putins ir vadījies no tā, ka Obama ārpolitikas lietās ir neizlēmīgs un Reigana paņēmienu nelietos. Tomēr izskatās, ka ir lietojis. Pie kam, pievērsiet uzmanību: ASV neiedarbina rungu, kaut gan tā tām ir milzum liela, bet vienkārši vienojas ar Saūda Arābiju”, – precizēja Suvorovs.

http://gordonua.com/news/politics/Suvorov-Esli-arabskaya-neft-hlynet-na-rynok-Rossiya-garantirovanno-upadet-cherez-god-16025.html

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s