Parubijs: Kremļa pūliņi destabilizēt stāvokli Harkovā, Odesā, Dņepropetrovskā ir izgāzušies

17.04.2014

Austrumukrainai draud sacelšanās, un visas acis ir vērstas uz Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes (СНБОУ) sekretāru Andreju Parubiju.

Pie viņa satek visa informācija, viņš koordinē drošības dienestu darbību, tomēr, kā laikraksta Le Temps korespodentam paskaidrojis pats Parubijs, viņa manevru telpu ierobežo bruņoto spēku stāvoklis, ziņo Цензор.НЕТ, norādot uz Инопресс.

Kā teic politiķis, Ukrainas puse beidzot ir ieguvusi pierādījumus par Krievijas specdienestu “intrigām”:

“Luganskas apgabalā esam arestējuši apmēram 20 GRU un FSB aģentus. Viņi ir sākuši runāt, un viņu liecības ir nomācošas. Pēdējos gados ir radīts tīkls no vairākiem simtiem Krievijas aģentu. Tiem ir slēpņi ar ieročiem, sakaru līdzekļi, un tie saņem pavēles no Maskavas caur sakarniekiem. Izņemtie dokumenti un ieroči neatstāj nekādas šaubas par viņu pienākumiem. Pašlaik notiek izmeklēšana, kas drīzumā sniegs savus secinājumus”.

Lasiet arī: Силовики арестовали еще одного террориста, завербованного российской разведкой, – СБУ

“Maskavas uzsāktā operācija ir bijusi veiksmīga vien pa pusei, – uzskata Parubijs. – Doņeckā un tās apkaimē valda haoss. Bet Harkivā, Odesā, Dņepropetrovskā mēģinājumi stāvokli destabilizēt ir izgāzušies. Kremlis ir cerējis, ka krievvalodīgie ukraiņi sagaidīs separātistus ar ziediem, bet musinātājiem pievienojušies vien ekstrēmisti”.

Lasiet Цензор.НЕТ: Яценюк – Путину: Вы хотите с вашими танками и автоматами нас захватить, но это вам не удастся

СНБОУ sekretārs paziņoja, ka “pretterorisma” operācijās piedalās Iekšlietu ministrijas specvienības, Alfas un Omegas vienības, kā arī izlūkošanas dienesti – “kopumā vairāki tūkstoši cilvēku”. “Kas attiecas uz karaspēku, tas ir mobilizēts pie robežas teritorijas aizsardzībai pret iespējamu Krievijas iebrukumu, kas var sākties no ziemeļiem, no austrumiem vai no Piedņestras”, – viņš precizējis.

“Izdodot katru pavēli, jūtu, kā man zem kājām zūd zeme, sūkstās Parubijs. – Mēs esam mantojuši karaspēku, ģērbtu lupatās, pusapmācītu un pusapgādātu. Savā valdīšanas laikā Viktors Janukovičs pielicis visas pūles, lai novājinātu valsts aizsardzību, atņemot tai resursus. Objektīvi viņš savu ir sasniedzis: armija nav gatava karot, bet daļa virsnieku saglabā uzticību vecajam režīmam. Tas pats arī milicijā un specdienestos, īpaši austrumos. Esam sākuši ieviest kārtību, bet vajadzīgs laiks. Tomēr esmu izpētījis stāvokli karaspēkā un varu apliecināt: tur ir daudz patriotu, kas gatavi cīnīties valsts aizsardzībai”.

Lasiet arī: Днепропетровские десантники сдали затворы не по требованию боевиков, а по приказу командира, – “Информационное сопротивление”

Kā uzskata Parubijs, pasaules sabiedrībai ir jādod pretspars Vladimiram Putinam, pastiprinot sankcijas pret Krieviju, vēstī izdevums. “Mūsu armija nav tādā stāvoklī, lai mērotos spēkiem ar Krievijas armiju, – teicis Parubijs, – bet tā gatavojas, tā spēs pretoties un nodarīt pretiniekam nopietnus zudumus un zaudējumus. Pretošanās uz vietām kopā ar diplomātiskām un ekonomiskām sankcijām var likt Vladimiram Putinam mainīt domas par laišanos riskantā militārā avantūrā. Pretējā gadījumā būs liela mēroga karš; Ukraina uzliesmos un citas valstis, droši vien, arī”.

Avots: http://censor.net.ua/n281572

http://censor.net.ua/news/281572/parubiyi_popytki_kremlya_destabilizirovat_situatsiyu_v_harkove_odesse_dnepropetrovske_provalilis

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s