Kā grib atdalīt Luganskas apgabalu. Pārtverts scenārijs. Inforezist

(Kas Putinam aiz ādas? Patiesi, to nu tagad saprot vai katrs, ka KF huntas vadonis pat necenšas izlikties par starptautiski uzticamu valsts vadītāju. Ir minējumi par viņa psihisko veselību, ir par viņa dzīvošanu kādu gadsimtu atpakaļ. Skaidrs ir, ka viņš pilnam ekspluatē demokrātijas kā metodes, neoliberālisma jeb postmodernisma kā ideoloģijas vājās vietas, kuru tiešām netrūkst; īpaši Rietumu turēšanos pie dabiskajām tiesībām kā lieki neformulējamām, neapstrīdamām, neapspriežamām un nepārkāpjamām, kā arī pie demokrātijas principiem. Tāpat arī veikli izmanto neveiklus starptautisko attiecību risināšanas precedentus, ko pieļāvuši pretinieki. Viņš galēji nekaunīgi vilto jēdzienu nozīmi, ja nesanāk, tad vienkārši melo acīs skatīdamies.

Bet pasaules kārtības apvērsuma spēle, kuru viņš pasaulei uzspiež, nav vienkārša. Manuprāt, tā, pirmkārt, ir manipulatīva, otrkārt, vienlaikus tā notiek vairākos aspektos, treškārt ar aprēķinu, lai vienmēr paliek vismaz viens aspekts, kurā viņš uzvar. Piemēram, viens aspekts ir teritoriju sagrābšana, cits – nodrošināšanās pret briestošo daudzo pārkrievoto Krievijas Federācijas tautu atdalīšanos. Ja neizdosies nolaupīt Ukrainu, tās būs bijušas efektīgas diversiju mācības, uz kuru pamata tālāk attīstīt agresijas iemaņas. Ja laupīšana uz laiku jāatliek, būs precedents, uz kuru kā neveiksmīgu separācijas mēģinājumu norādīt un iebāzt degunā Rietumiem, kad kāda KF tauta nobriest pašnoteikšanās norisei. Tulkotais raksts apraksta un satur dokumentus, strīdos par kuru saturu kā “nerealizējamu” turpmāk varbūt tiks ievilktas tautas, uzsākot patiesu pašnoteikšanos. I.L.)

 

‘Ukrainas taisnības’ (Украинской правды) rīcībā nonākuši dokumenti Luganskas apgabala atdalīšanas no Ukrainas sagatavošanai. Tie ir Krievijas polittehnologu izstrādājumi, kas nokļuvuši Ukrainas specdienestu rokās.

Scenārijs paredz neatkarīgas valsts izveidošanu Luganskas apgabala robežās atbilstoši referenduma iznākumam, kas pagaidām nozīmēts uz 11.maiju, bet pēc tam šīs kvazivalsts pievienošanu Ukrainai vai Krievijai, bet jau uz jauniem nosacījumiem.

Pie tam izskatās, ka ne visi “maršruta” punkti tiks īstenoti. Tāpēc vai nu separātisti ir vienkāršojuši sev ceļu uz neatkarību, vai 11.maija referendums tiks pārcelts.

l0

Izšķirošs pārtvertā scenārija posms ir Luganskas apgabala padomes pasludināšana ārpus likuma, kuras vietā separātistiem jāizveido savs “orgāns”, kurš tad ceps aktus par neatkarību.

Tiesa gan, vēl spēkā esošās apgabala padomes vietnē jau ir parādījies “apgabala padomes prezidija” aicinājums, kurš atbalsta 11.maija referendumu.

Tāpēc pagaidām nav skaidrs, kāds liktenis gaida patreizējo apgabala padomi. Jo soli-pa-solim instrukcija paredz, ka neuzticība deputātiem un apgabala vadītājam ir jāpasludina apgabala padomes sesiju zālē.

Iegansts ir izklāstīts speciālistu sagatavotajā rezolūcijas projektā:

Luganskas apgabala iedzīvotāji ir atkārtoti vērsušies pie Luganskas apgabala padomes deputātiem, pulcējušies mītiņos, kuros izteikuši savu satraukumu par valsts varas nelikumīgo sagrābšanu Ukrainā (…) Mūsu, Luganskas apgabala tautas ievēlētie deputāti ignorē tautas likumīgās prasības un ir paši atteikušies no sev uzlikto pienākumu pildīšanas”.

l1

l2

Apgabala padomes gāšana ir jāizziņo tikai Krievijas presei un vietējam telekanālam.

Varas gāšanas ideoloģiskais ietvars Luganskā pilnībā saskan ar Krievijas propagandu.

Luganskas apgabala iedzīvotāji ilgstoši izjūt īstus draudus nacionālo tradīciju un kultūras pastāvēšanai. (…) Īpašu satraukumu izraisa atklātas fašisma, nacisma izpausmes visā valsts teritorijā, šīs izpausmes ir sākušas iesūkties arī Luganskas apgabala teritorijā, kas nevar nesatraukt Luhanščinas iedzīvotājus”.

Un tā, pēc apgabala padomes deleģitimizācijas apgabala apdzīvotajās vietās ir jānotiek sapulcēm delegātu ievēlēšanai uz Luganskas apgabala jaunās varas kongresu.

Tādējādi tiek paredzēts izveidot alternatīvu varas orgānu ar tā pārstāvnieciskuma ilūziju – “Teritoriālo vienumu pārstāvju kongresu”. Tam jānotiek apgabala padomes sesiju zālē — atkal tikai ar Krievijas preses un vietējā telekanāla iesaistīšanu.

Viltvāržu uzdevums:

Pirmais – paziņot par apgabala padomes “jaunā sastāva” ievēlēšanu. Tā ir izšķirošā prasība, jo visus tālākos atdalīšanās soļus paredzēts veikt neleģitīmās “apgabala padomes” vārdā;

Otrais — viltvāržiem ir jāizvēl savs apgabala administrācijas un apgabala padomes vadītājs;

Trešais – viņiem jau ar “apgabala padomes” nosaukumu ir jānobalso par ‘Deklarāciju par Luganskas tautas republikas izveidošanu’ un jāizsludina ‘Akts par Luganskas tautas republikas neatkarības pasludināšanu’. Scenāristi ir sagatavojuši arī dokumentu projektus;

Ceturtais — jānosaka referenduma datums, kurš pagaidām izziņots uz 11.maiju.

Bez tam viltus “Teritoriālo vienumu pārstāvju kongresam” ir jāvēršas pie Krievijas varas ar lūgumu

par miera uzturētāju kontingenta ievešanu Luganskas tautas republikas teritorijā ar mērķi nodrošināt LTR pilsoņu drošību un noturēt referendumu”.

Deklarācijā par Luganskas tautas republikas suverenitāti apgabala padomei ir jāatsaucas uz Kosovas precedentu un tautu pašnoteikšanās tiesībām.

Turpat tiek atzīmēts, ka Kijevas centrālās varas mēģinājumus viņi uzskata par pretlikumīgiem.

Jebkāda piespiedu darbība pret Luganskas Tautas Republikas nacionālo valstiskumu no jebkādu politisko partiju, sabiedrisko organizāciju, formējumu vai atsevišķu personu puses tiek apspiesta ar likumu”.

Luganskas Tautas Republikas teritorija tās esošajās robežās ir neaizskarama un nevar tikt izmainīta un lietota bez tās piekrišanas”.

Deklarācijā par suverenitāti” separātisti paziņo arī, ka no šā brīža tikai

Luganskas Tautas Republikas tautai ir ekskluzīvas tiesības pārvaldīt, izmantot un rīkoties ar Republikas nacionālo bagātību”.

Luganskas Tautas Republikas attiecības ar citām valstīm tiek veidotas uz līgumu pamata, kas noslēgti uz līdztiesības, savstarpējas cieņas un starptautisko normu ievērošanas pamata”.

Scenāristi ir sagatavojuši arī referenduma jautājumu projektu:

1. Vai jūs atbalstāt Luganskas Tautas Republikas neatkarības pasludināšanas aktu?

2. Vai jūs neatbalstāt Luganskas Tautas Republikas neatkarības pasludināšanas aktu?

3. Vai jūs vēlaties, lai Luganskas Tautas Republika ieiet Ukrainas sastāvā?

4. Vai jūs vēlaties, lai Luganskas Tautas Republika ieiet Krievijas Federācijas sastāvā?

Tālāk, kā paredz scenāristi, “Luganskas Tautas Republikai” tomēr ir jāpievienojas vai nu Ukrainai, vai Krievijai, bet jau “uz starptautiska līguma pamata kā jaunam subjektam”.

Par iespējamo amizanto kvazivalstu pievienošanos Ukrainai raksta (пишет) arī pašpasludinātais separātistu līderis Oļegs Carjovs.

Pēc tam, kad savu neatkarību pasludinās Doņeckas un Luganskas republikām pievienoties gribošie dienvidaustrumu reģioni, mēs nodibināsim neatkarīgu suverēnu DIENVIDAUSTRUMU REPUBLIKU FEDERĀCIJU – NOVOROSIJU (JAUNKRIEVIJU)!”.

Pie tam mēs turpinām cerēt uz centrālās un rietumu Ukrainas veselīgi domājošo vairākumu. Viņiem jāiet mūsu ceļš un jāveic pašnoteikšanās reģionālā līmenī. Un pēc tam mēs varam mēģināt vienoties par kopīgu dzīvi vienas valsts ietvaros – vai tā būtu federācija vai konfederācija”.

Tālāk skatiet visas Luganskas atdalīšanai no Ukrainas paredzēto dokumentu paketes attēlus:

l3

l4

 

l4

l5

l7

l8

http://inforesist.org/kak-xotyat-otdelyat-luganskuyu-oblast-perexvachennyj-scenarij/

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s