Cilvēks, tauta kā dimants.

Stūra mājas pagalmā vakar, 28.07.2015 Pāvils Brūvers Lidiju D. Lasmani pielīdzināja dimantam. Ļoti trāpīgi. Domāju par to atkal un atkal.

Katrā cilvēkā mājo dimants, ko aptraipīt nespēj nekas, bet ko daļa no mums (lielākā?) pazaudē un aizmirst dzīves dubļos, asinīs, mēslos.
To mēdz saukt par sirdi, par dvēseli, par patību, par Dieva daļiņu. Gaviļniece, kurai nācās izturēt grūtākos apstākļus, nepazaudēja un izturēja.

Kā ir ar mums pārējiem – vai spējam atkašāt un nospodrināt un izturēt? Tas ir VISIZŠĶIROŠĀKAIS JAUTĀJUMS KATRAM UN LATVIEŠU TAUTAI. Arī tautai ir dimants, tautas dvēsele, kuras aprakšanas darbā ir laisti visi viltusliberālisma buldozeri un visi pārkrievošanas ieroči. Arī par to vakar runāja.

Dimants paliek dimants, neskarts pat izvilkts no atejas bedres. Dimants griež arī tādus dzirnakmeņus, starp kādiem lemts atrasties latviešu tautai. Dimants ir krietna cilvēka, krietna latvieša, krietnas tautas paraugs un izdzīvošanas formula.

Tas nav skarbi. Otra līdzība ir debesis.
No skaidrojuma Dimanta būtības (Vajrasattva) mantrai: “Prātu var iztēloties kā debesis, pa kurām klīst mākoņi. Tie nāk un iet, bet debesis paliek neskartas. Debesis ir iedzimti zilas un skaidras, un, lai gan to zilumu un skaidrumu var aizēnot, to nevar sagraut. Mākoņi ir kā alkatība, naids un maldi, kas piesārņo prātu. Tā kā šie psīhes stāvokļi ir pārejoši, tie nevar būt prāta iedzimtā daļa. Tie var aizēnot prātam piemītošo apjēgu un labvēlīgumu, bet šīs īpašības nekad nav zudušas. Hahahahaho!”

Dziļā apbrīnā un pateicībā un vēlot gaišas dienas Lidijai Doroņinai-Lasmanei
Ivars Līdaka

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.