Drošības lietpratēji baidās par 11.septembri nākošgad

Paris (AFP) – Vien nedēļa šogad pagājusi, un Francijā jau ir norībējis uzbrukuma mēģinājums policijas iecirknim, bet pretterorisma amatpersonām pieaug bažas par Eiropu 2016.gadā.

Novembra uzbrukumi Parīzē, kuros islāma valsts džihādisti nogalināja 130 cilvēkus, ir parādījusi satricinājumu, kādu var izraisīt cilvēku grupa ar kalašņikova automātiem, bet lietpratēji ir norūpējušies, ka tas var būt tikai sākums.

“Diemžēl, manuprāt, 2015.gads vēl nebija nekas,” teica kāda pretterorisma amatpersona – pie anonimitātes nosacījuma.

“Mēs virzāmies uz Eiropas 11.septembri: vienlaicīgi uzbrukumi vienā dienā vairākas valstīs, dažādās vietās. Ļoti saskaņota lieta. Mēs zinām, ka teroristi pie tā strādā,” viņš piemetināja.

Viņš teica, ka islāma valsts ir vervējusi un trenējusi eiropiešus “ar nolūku sūtīt tos atpakaļ, lai uzbruktu savām izcelsmes valstīm”.

“Viņiem ir vajadzīgie viltotie dokumenti, valodas prasme, apmešanās vietas, ieroči. Mēs apturam daudzus no viņiem, bet, iespējams, mēs esam pārspēti. Daži tiks cauri – daži ir jau tikuši.”

Nesenie no Sīrijas atgriezušos džihādistu aresti ir bažas palielinājuši, viņš teica.

“Raksturi mainās. Mēs redzam atgriežamies ultraradikālus puišus, kaujās rūdītus, kuri jāaptur.

“Līdz šim mēs redzējām atgriežamies lielākoties puišus, kuri kļūdījušies, kuri nav sapratuši, ka karš var būt sāpīgs. Bet tagad redzam atgriežamies puišus, kuri ir pielipuši savam izvēlētajam ceļam.”

– Vajadzīga ātra atbilde –

Sastopoties ar pretinieku, kurš ir laimīgs mirt, sagādājot maksimālu civilo cietušo apjomu, Francijas drošības spēku izaicinājums ir spēcīgi saīsināt atbildes laiku.

“Vienmēr apturēšanas spēkiem būs kavējums, tas ir jāmazina, cik iespējams,” AFP teica pulkvedis Hubert Bonneau, GIGN policijas elites vadītājs.

“Bataklan teātrī 90 cilvēku nogalināšana aizņēma 20 minūtes. Tā apstājas, kad ir drošības spēku pretestība,” viņš teica, atsaucoties uz uzbrukumu Parīzes koncertzālei 13.novembrī.

Policijai vajadzēja divarpus stundas, lai ieņemtu koncertzāli, jo viņi pūlējās savākt informāciju par ēkas plānojumu un džihādistu izvietojumu.

Bonneau teica, ka šis jaunais apdraudējuma veids nozīmē, ka tā nav klasiskā ķīlnieku situācija kā līdz šim.

“Ķīlnieki ir tikai kavēklis drošības spēku virzības palēnināšanai. Ja nevaram iejaukties iespējami ātri, upuru būs vairāk. Tā ir mācība, kas jāapgūst no 13.novembra uzbrukumiem, lai izmainītu iejaukšanās veidu.

“Jāveic ķirurģiska akcija, tik spēcīga cik iespējams, un tik ātra, cik iespējams,” viņš teica.

– ‘Tikai mēģinājums’ –

Daudzie paneiropas plāni nav jauni un daudzos gadījumos ir tikuši sagrauti, tostarp 2010.gada augusta beigās, teica Yves Trotignon, bijušais Francijas DGSE izlūkdienesta analītiķis.

“Toreiz tā vēl bija Al-Qaeda,” viņš teica.

“Komandām bija jāierodas Rietumeiropā, jādabū iepriekš noslēptie materiāli – automāti un triecienšautenes. To izjauca amerikāņi, kuri veica virkni preventīvu dronu uzbrukumu puišiem Afganistānā un Pakistānā, kuri, domājams, operāciju apgādāja.

“Šis daudzkārtīgo uzbrukumu tips ir daļa no 2016.gada nevēlamākajiem scenārijiem,” teica Trotignon.

“Zinu, ka Eiropas galvaspilsētu, īpaši Londonas, specializētie dienesti strādā pie šīs teorijas.”

Policija, aizsardzības spēki un izlūkdienesti pastāvīgi pielāgojas mainīga veida apdraudējumam, bet tāpat dara pretējā puse, un visbiežāk ātrāk un efektīvāk, teica lietpratēji.

“Ne tikai mēs mācāmies, to dara arī islāma valsts,” teica pretterorisma amatpersona.

Viņš teica, ka galvenā mācība ir turēties tālāk no mobilajiem telefoniem, kas bieži ir galvenais veids kā kontrolēt iespējamos ļaundarus.

“Viņi mācās no preses pētījumiem, lasa visu par šo tēmu. Viņi redzēja, ka policijas reida uzsākšana uz Bataklan prasīja divarpus stundas,” teica Trotignon.

Viņi redzēja arī, ka “sprāgstvielas nebija piemērotas, ka tās ir jānomaina, ka puiši atstājuši pārāk daudz pēdu. Viņi mācās ātri”.

“Ja uzbrucēju sagatavotība uzlabosies, mums būs problēmas,” viņš teica, piemetinot, ka esot “ellīgs pesimisms” drošības dienestu profesionāļu vidū attiecībā uz 2016.gadu.

“Varbūt mēs teiksim, ka 2015.gads bija tikai mēģinājums,” viņš piemetināja.

 

No komentāriem: visas teroristu organizācijas kopš 60.gadiem ir bijušas komunistiskas, nav brīnums, ka “liberāļi” (saukti arī par komunistiem) palīdz musulmaņiem gāzties uz rietumiem. Aizslaukiet abus, tad drošības draudu nebūs.

http://news.yahoo.com/security-experts-fear-european-9-11-coming-041706151.html

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.