Krievijas Federācijas prezidenta Vladimira Putina ietekmes izvēršanas operācijās iedarbināti dažāda spektra rietumu politiķi – no ultralabējiem līdz ultrakreisiem – Garijs Kasparovs. 23.10.2016

Rietumi kā ierasts mēģina izvairīties no nevajadzīgām sadursmēm ar Krieviju, un KF prezidents Vladimirs Putins pūlas šo iespēju izmantot, tostarp, iedarbinot savu aģentūru ES un ASV. Ar šādu viedokli ir dalījies Krievijas opozīcijas politiķis Garijs Kasparovs intervijā Radio Svoboda.

“Pēc Aukstā kara Rietumu elitēs izveidojās vienprātība, ka vajag sarunāt, vajag meklēt iespēju sarunāt, jo jebkāda vienošanās ir labāka par sadursmi. Tur ir zināma loģika, pie nosacījuma, ka visi pārējie to ievēros”, viņš atzīmēja.

Kā uzskata šis opozicionārs, Krievijas prezidents šo Rietumu politiskās kultūras īpatnību izmanto.

“Putins šajā ziņā izrādījies labs psīhologs – saprotot, ka Rietumi ir gatavi uz dažādu piekāpšanos ar nolūku izvairīties no iespējamas lielas sadursmes, viņš sāka īstenot savu personiskās varas izvēršanas programmu aiz Krievijas robežām. Varu teikt, ka tikai tagad mēs sākam izprast Putina aģentūras un lobistisko iespēju Eiropā un Amerikā mērogu”, – viņš uzsvēra.

Kasparovs atzīmēja, ka pat Kominternes uzplaukuma gados Josifs Staļins “nevarēja sapņot par tādu ietekmes pakāpi Rietumu galvenajās politiskajās un finanšu institūcijās”. Viņš skaidroja, ka PSRS ietekme tika virzīta caur komunistiskajām partijām, strādnieku kustībām un arodbiedrībām, turpretim Putina ietekmes izvēršanas operācijās darbojas visdažādākā spektra politiķi, no ultralabējiem līdz cienījamiem labējiem un kreisajiem, un pat ultrakreisajiem.

“Cita lieta, ka tā pati vēstures norises loģika mums vēsta, ka agri vai vēlu – un tas brīdis pašlaik iestājas – Rietumi sāk atbildēt. Tas notiek ļoti lēnām, tāpēc rodas iedomas, ka tas nenotiks nekad, ka viņi vienmēr atpaliks, ka viņi atbildēs ļoti vilcinādamies; pat ja būs kādas sankcijas, tās būs vājas, ka mēs sameklēsim tos, kuri tām pretosies”, – turpināja opozicionārs.

Viņš vērsa uzmanību uz to, ka lai gan Eiropā tiešām ir ļoti daudz politiķu un uzņēmēju, kuri iesaka atcelt sankcijas, neņemt vērā Krimas aneksiju un iesaistīties darījumos ar Krieviju, tomēr šie apstākļi mainās. Kasparovs pieļāva domu, ka tagad Krievija ir atklāti iejaukusies Amerikas vēlēšanās un atklāti atbalsta republikāņu kandidātu Donaldu Trampu un mēģina uzlauzt vēlētāju datu bāzes virknē izšķirošu štatu, lai vēlēšanu laikā izveidotu juku situāciju. Kā šis politiķis uzskata, tas ir iespējams, jo Amerikas vēlēšanu sistēma ir decentralizēta, bet vēlētāju datu bāzes tiek vadītas reģionu vai municipalitāšu līmenī, kas ir “viegls medījums” profesionāliem hakeriem.

“Man šķiet, iztēloties tādu situāciju, kad simtiem tūkstošu cilvēku izšķirošajos štatos nevarēs nobalsot datu bāzes darbības nespējas dēļ, nav nemaz grūti. Tagad amerikāņi ir sapratuši, cik bīstams ir tāds scenārijs. Un galvenais, nekas Putinu neattur, jo viņam ir nemitīgi piekāpušies, baidoties no lielākām sadursmēm”, – viņš atzīmēja.

Kasparovs pieļāva domu, ka jauna administrācija, kuru visticamāk vadīs Hilarija Klintone, ieņems cietu nostāju pret Krieviju.

“Rietumi ir izsmēluši piekāpšanās limitu, uz kādu rietumu politiķis var ielaisties. Tas ir, arguments “bet ja mēs (Rietumi) kaut ko darīsim Sīrijā, var iznākt karš ar Krieviju” – tas beidz darboties. Ir kāda teritorija, kurā rietumu politiķis var atkāpties, bet no kāda brīža sāk darboties pretēja spēka likumi”, – viņš uzsvēra.

Krievijas opozicionāra uzskatā Baraka Obamas ārpolitikas neveiksmes ir izrādījušās pārāk acīmredzamas.

“2008.gadā pasaule, protams, nebija pati drošākā vieta, bet ir pilnīgi skaidrs, ka 2016.gadā stāvoklis ne vien Tuvajos Austrumos, bet praktiski katrā pasaules vietā pašlaik izskatās daudz sprādzienbīstamāks. Un ir pilnīgi skaidrs, ka jaunajai Amerikas administrācijai nāksies izstrādāt atbilstošus plānus, lai šiem draudiem pretotos. Pilnīgi acīmredzams, ka šā apdraudējuma centrs, viens koncentrēts apdraudējums brīvajai pasaulei ir Putina diktatūra”– secināja Kasparovs.

No Krievijas darbojošos vai Krievijas uzturētus hakerus tur aizdomās par virkni uzbrukumu ārzemju struktūrām. 31.jūlijā ASV prezidenta kandidāte no demokrātu partijas Hilarija Klintone paziņoja, ka  partijas komitejas datorus uzlauzuši Krievijas slepenie dienesti.

7.oktobrī ASV valdība оoficiāli apsūdzēja Krieviju par iejaukšanos prezidenta vēlēšanu norisē , kas Savienotajās Valstīs notiks 8.novembrī. Šajā paziņojumā teikts, ka “ASV izlūkošanas aprindas ir pārliecinātas, ka Krievijas valdība ir vadījusi nesenās Amerikas pilsoņu un iestāžu, tostarp politisko organizāciju elektronisko pastkastīšu uzlaušanas”.

http://gordonua.com/news/worldnews/kasparov-tolko-seychas-my-nachinaem-ponimat-masshtab-putinskoy-agentury-v-evrope-i-ssha-155702.html

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.