Par ko Staļins 1948.gadā no Kaļiņingradas izdzina visus vāciešus (jeb kārtējā “atbrīvošana un integrācija”).

kenigsberga301144_600

(Trešās baltu radu tautas – prūšu zemes “atbrīvošana” no pēdējiem prūšu pēcnācējiem. Pat no krievu autora, iespējams, staļinista mutes šis stāsts ir baismīgs. Bet mūsdienu ES vairs tikai liktu invazīvos kolonistus integrēt un uzturēt pieminekli “atbrīvotājiem”, tā ka progress tomēr ir. – I.L.)

Tie galvenokārt bija pārvietotie no Baltkrievijas un Pleskavas, Kaļiņinas, Jaroslavas un Maskavas apgabaliem.

Tādējādi 1945-1948.g. Kaļiņingradā (Kenigsbergā) kopā dzīvoja desmitiem tūkstošu vāciešu un padomju pilsoņu. Tajā laikā pilsētā darbojās vācu skolas, baznīcas un citas sabiedriskas iestādes. No otras puses, atceroties pavisam neseno karu, vācu iedzīvotāji tika pakļauti izlaupīšanām no padomju iedzīvotāju puses, kas izpaudās vardarbīgā izlikšanā no dzīvokļiem, apvainojumos un spaidu darbos.

Tomēr, kā uzskata daudzi pētnieki, ciešas sadzīvošanas apstākļi ir veicinājuši viņu kulturālu un vispārcilvēcisku tuvināšanos. Oficiālā politika arī ir mēģinājusi mazināt naidīgumu starp krieviem un vāciešiem, tomēr šis mijiedarbības virziens drīz tiek pilnībā nomainīts: tiek gatavota vāciešu deportācija uz Vāciju.

Padomju pilsoņu veikta vāciešu “mierīga izstumšana” iedarbīgus augļus nenesa, un uz 1947.gadu PSRS teritorijā atradās vairāk kā 100 000 vāciešu. “Nestrādājošie vācu iedzīvotāji” … pārtikas apgādi nesaņem, tāpēc atrodas galēji novārgušā stāvoklī. Tāpēc vācu iedzīvotāju vidū pēdējā laikā ir manāms krass noziedzības pieaugums (pārtikas zagšana, laupīšana, pat slepkavības), kā arī 1947.gada pirmajā ceturksnī parādījās kanibālisma gadījumi, kādu apgabalā reģistrēts … 12.

Piekopjot cilvēkēšanu, atsevišķi vācieši ne vien ēd līķu gaļu, bet arī nogalina savus bērnus un radiniekus. Nogalināšanas gadījumu skaits ar kanibālisma mērķi ir 4 – tā ziņo Kaļiņingradas varas iestādes.

Ar mērķi atbrīvot Kaļiņingradu no vāciešiem tika izdota atļauja viņiem atgriezties dzimtenē (lasi – pārcelties uz Vāciju), bet ne visi vācieši spēja vai gribēja to izmantot. Ģenerālpulkvedis Serovs ir stāstījis par veiktajiem pasākumiem: “Vācu iedzīvotāju esamība apgabalā degradējoši ietekmē ne vien padomju iedzīvotāju nestabilo daļu, bet arī lielu daudzumu padomju armijā un flotē dienējošo šajā apgabalā un veicina venērisko slimību izplatīšanos. Vāciešu iespiešanās padomju iedzīvotāju sadzīvē, viņus plaši izmantojot kā zemu atalgotus vai vispār bezalgas kalpus veicina spiegošanas izvēršanos…”. Serovs izvirzīja jautājumu par vāciešu piespiedu deportāciju uz padomju okupēto Vācijas teritoriju.

Pēc tam 1947-1948.g. uz Vāciju no bijušās Austrumprūsijas deportē ap 105 000 vāciešu un ‘ļetuviņņiku’ – prūšu lietuviešu. Tika apgalvots, ka vāciešu Otrā Pasaules kara laikā organizētās deportācijas, kas tostarp noveda pie holokausta, šo deportāciju attaisno. Deportācija notika praktiski bez upuriem, kas saistīts ar tās augsto organizētības līmeni – deportējamiem izdalīja sauso pārtiku, ļāva ņemt līdz lielu daudzumu kravas un pret viņiem attiecās apzinīgi. Ir zināmas arī daudzas pateicības vēstules no vāciešiem, kuras viņi rakstījuši pirms izsūtīšanas: “No Padomju Savienības atvadāmies lielā pateicībā”.

Tā teritorijā, ko kādreiz sauca par Austrumprūsiju, sāka dzīvot krievi un baltkrievi, ukraiņi un citu padomju republiku bijušie iedzīvotāji. Pēc kara Kaļiņingradas apgabals strauji tika militarizēts, kļūstot par sava veida PSRS “vairogu” uz rietumu robežām. Sabrūkot PSRS, Kaļiņingrada pārvērtās par Krievijas Federācijas anklāvu, kas vēl līdz šai dienai atceras savu vācu pagātni.

http://stalist.livejournal.com/272746.html?utm_source=twsharing&utm_medium=social

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.