Forums ‘Debating Europe’: Vai 21.gadsimtā suverenitāte vēl ir svarīga? (pirms Breksita)

(Skaidrs, ka eiropieši nav daudz mācījušies no bijušās Padomju Savienības utopijas sabrukuma, tomēr parādās arī veselā saprāta pazīmes, pat pirms Brexit uzvaras. Varbūt tomēr neaizraus līdz arī mūs? Katrā ziņā šis forums ir kādas eiropiešu daļas domas fiksācija brīdī pirms Breksita.)

marksistisoros

 

 

 

 

 

Suverenitāte, kāpēc tā ir laba? Šī nav seksīgākā tēma pasaulē, tomēr tā parasti uzpeld, kad apspriež Eiropas Savienību. Vai globalizētā pasaulē ES valstīm ir jēga “sapludināt” kaut ko no to suverenitātes, lai nezaudētu atlikušo? Jeb suverenitāte ir balts vai melns problēma (vai nu ir vai nav)?

Saskaņā ar Dr. Hiski Haukkala, Somijas Tamperes Universitātes Pārvaldības fakultātes starptautisko tiesību asociēto profesoru, suverenitāte ir gan politiska prakse, gan juridisks jēdziens, kas nosaka atzītu vienādu stāvokli un augstāko varu un teritoriāli saistītu valstu autonomiju starptautiskā sistēmā. Kas ir pavisam svarīga lieta. Dažiem mūsu lasītājiem suverenitāte 21.gadsimtā šķiet apdraudēta. Mums ir bijis Joaquim‘a iesūtīts komentārs, kas apgalvo, ka Eiropā suverenitāte vairs nepastāv”, jo ES piespiež mazās valstis darīt to, ko liek lielās valstis.

Lai gūtu atbildi, mēs vaicājām. Hiski Haukkala‘m no Tamperes Universitātes: Vai Joaquim’am ir taisnība, apgalvojot, ka starptautiskās organizācijas un vienošanās ir nesavietojamas ar nacionālās suverenitātes jēdzienu?

Nē, tā tas nav. Caur savu suverenitāti valstis nonāk pie starptautiskas vienošanās. Tās savu suverenitāti nezaudē, bet pretēji – parasti to šajā norisē pārapstiprina no jauna. Pat ES tipa sapludinošā suverenitāte nerada neatsaucamu suverenitātes zaudējumu. Piemēram, problēmas ES imigrācijas politikā un Šengenas sistēmā ir ‘spiedušas’ daudzas dalībvalstis izmantot nacionālo suverenitāti, pieņemot nacionālus pasākumus šo problēmu sakarā.

Otrā medaļas pusē mums ir bijis Fenris komentārs, kas apgalvo, ka Eiropas valstīm “savu suverenitāšu stiprināšanai” jāizmanto ES.

Vai Eiropas valstis var stiprināt savas suverenitātes ar Eiropas Savienības līdzekļiem? Jeb tiesiska un politiska vara ir uz visiem laikiem atdota Eiropas līmenim? Kā atbildētu Dr. Haukkala?

Jā un nē. Noteiktos gadījumos tās ir pastiprinājušas savu (kolektīvo) rīcībspēju un tādējādi netieši savu suverenitāti pastiprinājušas. Vienlaikus tās ir radījušas un pieņēmušas ierobežojumus pašai suverenitātei nacionālā līmenī.

Izšķiroša problēma ES līmenī ir, ka varbūt šī ‘sapludinātā’ suverenitāte ir pazudusi norisēs, tas ir, tā nespēj kristalizēties uzticības cienīgā rīcībspējā (atstāsim malā formālu suverenitāti) ES līmenī. Tā ir tā kļūda, kas izraisa tieksmi atgriezties pie nacionāla līmeņa politikas un atbildības. Atliek noskaidrot, vai tas strādās. Mana sajūta ir, ka nestrādās.

Ja atgriešanās uz nacionālo līmeni nevar darboties, vai varam mēģināt pretējo? Mums ir bijis Peter‘a komentārs, kas vedina uz domu, ka ES dalībvalstīm jāsāk suverēna mīkstināšana uz īstu Eiropas suverenitāti.

Vai tas ir vien ideālistisks neizpildāms sapnis? Kā domā Dr. Haukkala, vai tas vestu uz “Eiropas suverenitāti”?

Apzināts lēmums no eiropiešu sabiedrības puses, ka nacionālas valstis ir nepiemērotas uzņemties galvenos izaicinājumus, ar kuriem saskaras Eiropa pret cilvēci. Ir viegli būt pesimistiskam par šādām izredzēm, kad svārsts pašlaik iet nacionālā virzienā pat ES. Bet nevar izslēgt, ka nākotnē tikpat labi var notikt pretējais. Var gadīties, ka ES nonāk spēcīgu krīžu posmā, pēc kurām cilvēkiem daudzas problēmas nākas pārdomāt no jauna. Nav neiedomājami, ka nacionālās suverenitātes priekšstats būtu viena no tām.

Vai 21.gadsimtā suverenitāte vēl ir svarīga? Vai Eiropas valstis var spēcināt savas suverenitātes ar ES līdzekļiemKo tā darīs, lai izveidotu Eiropas suverenitāti? Dariet zināmas savas domas un komentārus, un mēs tās novadīsim līdz politiķiem un lietpratējiem, lai viņi atsaucas!

http://www.debatingeurope.eu/2016/02/10/is-sovereignty-still-relevant-in-the-21st-century/#.WDAJsWdb_aV

 

Bita Nahal Peace

Acīmredzami, joprojām ir. Robežas joprojām ir. Tādām valstīm kā Ķīnai, Indijai, Krievijai, visam rietumu blokam ir milzīgs monopols pār pārējo pasauli, mūs pārvalda pozitīvas pēctecības, un negatīvas pēctecības tīši tiek iznīcinātas, un turētas tālu no jebkāda triumfa un attīstības, ja vien nav saistītas ar valdniekiem un politiķiem, nepastāv negatīvo asiņu līdzsvars salīdzinājumā ar pozitīvajām, vairumam valstu ir miljoniem imigrantu un tiek akceptēta visu dažādo rāsu tipu daudzveidība, izņemot monovalsti ĶĪNU, kas vienīgā ir godā pie eiropiešiem un vidējo Austrumu iedzīvotājiem, tā ka viņi var izplatīt savus gēnus visās nācijās un tautās uz zemes un likt visiem izskatīties pēc ķīniešiem vai jauktiem ar mongoļu gēniem, tā ka paliktu divas rāses!! Melni āfrikāņi un ķīnieši jeb mongoļi!! Jo viņi rūpējas par negatīvo pēctecību vairāk kā par dāvanām un bagātību. Tāpēc suverenitāte ir milzu lieta, jo bez tās mongoļi iznīcinās cilvēci tikai lai saglabātu savu “UZTŪKUŠO” rāsi! Pietiek ar vienu skatienu, kā Ķīna un Japāna bezrūpīgi un brutāli apdraud pasauli un dabu savam labumam, lai mēs visi atcerētos par suverenitātes svarīgumu

JP

šis raksts ir par ES

jane

Tas ir rasisms!

Virsta Gregory

kāpēc tā nevarētu būt? 🙂

Andrej Němec

Eiropas Savienība – ES dalībvalstīm jādod vairāk suverenitātes Briselei, tostarp tas jādara arī spēcīgajai Vācijai. Briselei jādod norādījumi Berlīnei, ne pretēji. Merkelei jābeidz diktēt citām valstīm, kas jādara, Briselei jādiktē. Tas ir vienīgais veids, kā sasniegt darbojošos Federāciju, līdzīgu Amerikas Savienotajām Valstīm. Valodas barjeras jāpārvar ar obligātu kopīgas valodas lietojumu, piemērotākais kandidāts ir angļu valoda tās globālā rakstura dēļ.

jane

Domāju, ka Merkele nevar diktēt citām valstīm, ja Hollands un Kamerons viņu neatbalstītu.

jane

Kāpēc par kopējo lietot angļu valodu? Vai šāda domāšana nav novecojusi, kad visa pasaule uzsver plurālismu? Kāpēc citām dižām valodām jāatkāpjas angļu valodas priekšā?

Tarquin Farquhar

@Jane
FYI:
ES iet uz plurālisma sagraušanu.
Ķīna spiež uz monokultūrismu.
Indija spiež uz monokultūrismu.
Franču valoda pagrimst.

Turklāt, franču valoda sistemātiski un dīvaini ‘genderizē’ nedzīvas lietas un tādējādi 21.gadsimtā ar tā politkorektumu tās dienas īstenībā ir skaitītas.

Angļu valoda ir viseiropeiskākā, tajā ir gandrīz vienāds etimoloģiskais pienesums no franču, vācu un itāļu avotiem.

Angļu valoda ir 4x apjomīgāka kā franču, dinamiskāka, reaktīvāka un uztverīgāka kā franču, un pašlaik tā ir de facto valoda tehnoloģiju, zinātnes, biznesa, akadēmiskajās un ceļojumu jomās.

Kad Apvienotā Karaliste 2016.gada 23.jūnijā balsos palikt ES, tad sekos Transatlantiskās Tirdzniecības un Investīciju Partnerība (TTIP), un tad franču valodas lietojums nokritīs tālu zem patreizējās 10.vietas pasaules runāto valodu rangā.

Tāda ir dzīve (C’est la vie!)

Antonio Usai

Tā nav

Dino Šakanović

Atpalikušiem cilvēkiem tā tas ir. Cilvēkiem, kas dzīvo 21.gadsimtā, tā nav :3

Write a reply

Ericbana

Dino, kāpēc tu esi tik dedzīgs atdot savu finanšu, nodokļu vadību, ko tu atļauj savam reģionam, valstij. Tu tiešām godīgi uzticies, ka citi rīkosies vairāk tavās interesēs, kā pats varētu.
Tu ļautu, ka tavi kaimiņi pārvalda tavas personīgās finanses, vada tavus darījumus, lemj, kur taviem bērniem iet skolā.
Nē, domāju, ka tā nav, tad kāpēc tu esi tik dedzīgs ļaut citiem vadīt tavu dzīvi no citas valsts, kuras ideāli, kultūra un dzīves veids nav salīdzināms ar tavējo……..tiešām, dīvaini.

Hugo Couto

Identitāte vienmēr būs svarīga, un neraugoties uz augošo reģionu nozīmi, valsts joprojām ir nepieciešama kā “pārvaldības rīks”, – beigās mēs (tomēr) nejautāsim, vai ģimenēm vajadzīga suverenitāte, to pašu var teikt par valstīm.

Benny Santoro

Īstajam jautājumam vajadzētu būt:
Vai ir vajadzīga lielāka suverenitātes pārbīde no MS uz ES, lai ķertos pie lielām globalizētām problēmām (migrācija, Sīrijas konflikts, enerģijas pieprasījums, utt.)?

pascale solere

jā, es aplaudēju ar abām rokām!

jane

Benny Santoro bija labs ierosinājums. Tomēr globālas problēmas jārisina globāli, kāpēc ES būtu jāsaduras ar to pašai? Varbūt ANO jādara vairāk kā tikai liekulīgs dienests. Turklāt, Sīrijas pilsoņu karu ir safabricējuši amerikāņi.

Jason Picci

Beļģiju izveidoja britu/hanoveriešu elites piecpadsmit gadus pēc Vaterlo kaujas, un Apvienotajā Karalistē uz ēkām neplīvo gluži NEVIENS ES karogs, izņemot ES dalībvalstu vēstniecības – tam vajadzētu likt jums padomāt par suverenitāti.

Stavros Veloudakis

Muļķīgs jautājums, bez šaubām!!!

Dimitar Petrov Tsvetkov

Nē. Suverenitāte ir atkarīga no interesēm, spēka un resursiem. Dažu valstu ārpolitikai un organizācijām tas ir pavisam skaidrs…

Alex Rot

Nu, ja vairums Eiropas valstu nebūtu suverēnas, mamma Merkele pirms pusgada būtu savedusi šurp miljoniem trešās pasaules liekēžu. Tas ir tas, ko nozīmē suverenitāte

José Bessa da Silva

Acīmredzami, tā tas ir, citādi briselieši nespiestu mūsu valstīm NOĢĒRBT to suverenitātes BEZ mūsu piekrišanas. Tādām valstīm kā manai, kur suverenitāte nozīmē visu un ir katras politikas iemesls, šis jautājums ir pavisam dumjš un vēl viens iemesls, kāpēc pamest ES tik drīz, cik iespējams!

Ericbana

Bravo Jose

David Fuzzey

Jā, tā ir.

Tiziano M. Usan

Piekrītu, tā būtu labāk, jo dzīvotspējīga alternatīva vēl nerādās. Un nestāstiet man, ka tāda ir ES…jo īstenībā tā joprojām ir tikai ekonomiska un sociāla savienība, nevis politiska, un tādā gadījumā tāda nekad nebūs.

Ralf Kissel

tā ir un tai jābūt

João Pedro Alves

Nē, tā nav, tomēr cieņa ir

Paul X

Jautājums ir, vai esi lepns uz savu valsti, jeb vai esi laimīgs redzot to nozūdot vienā lielā garlaicīgā teritorijā bez identitātes?
Diemžēl, mūsu dienās nav politkorekti teikt, ka nacionālajai suverenitātei vajadzētu uzvarēt ES, tas noved pie visādām apsūdzībām par bīstamu nacionālistu, kurš gribot Eiropu atgriezt tumšajos senajos laikos.

Es ar savu valsti lepojos, bieži ceļoju uz Eiropu, un mani galīgi nesatrauc, ka jāmaina valūta vai jāuzrāda pase. Zilais zvaigžņotais karogs manī neievieš nekādu lepnuma izjūtu, nedz arī dažas sekundes Bēthovena motīva. Domāju, ka britu likumi ir labāki par jebkuriem Eiropā, mūsu kontaktligzdas ir drošākas, un mūsu gurķi ir līki…nu un tad?, pagaidām man rūp tas, ka ES ir laiks izbeigt tērēt nodokļu maksātāju naudu mēģinājumiem cilvēkus ideoloģiski apstrādāt par “Labiem Eiropiešiem”.

Tarquin Farquhar

@Paul X
Es gandrīz 100% piekrītu tev.
Mana vienīgā nelielā atšķirība ir tā, ka būdams Apvienotās Karalistes pilsonis, ES zvaigznēs redzu:

Korupciju,
Demokrātijas trūkumu,
Bezatbildīgumu un
[NEVAJADZĪGU] savienību ar dažām sliktākajām pasaules valstīm.

Jude De Froissard

Tas, kas ir neaktuāls, ir uzdot šādu jautājumu mūsdienās…..īpaši, kad ir pat daži reģioni, kas prasa vairāk autonomijas vai neatkarību.

Stefania Portici

ja jūs tautai atņemat ekonomisko suverenitāti, par ko vēl varam runāt? Tā ir ES, un tas tiek darīts. Ne vien atņemta, bet suverēna nav nedz ES, nedz Eiroparlaments, tikai izmeklētas ES personas. Vai varam apjēgt, ko esam radījuši??? Visu tautu iznīcināšana, kā labad? Ir Eiropas Savienotās Valstis, mēs neesam, un mums nav tiesību izšķirt mūsu nākotni

Jon Danzig

Uzskatu, ka nacionalitāte ir novecojis jēdziens. Kādreizējais Francijas prezidents Fransuā Miterāns savā pēdējā runā teica “Nacionālisms nozīmē karu”. Droši, ka daudz svarīgāk ir, kur tu dzīvo, nevis no kurienes esi. Galu galā, mēs visi esam migrantu pēcteči – kā es to skaidroju savā blogā:

http://jondanzig.blogspot.co.uk/2015/06/we-are-all-descendants-of-migrants.html

EU reform- proactive

Jon, tavs stāsts ir pareizs, tavi secinājumi ir pārāk avangardiski – vari stūrēt pats savus ratus (viens pats)!

Paul X

Miterāns bija tipisks vārdos “elastīgais” politiķis, kas cenšas ar vārdiem veidot savu situāciju. Nacionālisms ir viens no viskropļotākajiem vārdiem. Papētiet definīcijas, un atradīsit divas dažādas un atšķirīgas variācijas.

Viena definīcija ir uzskats, ka nacionālas valsts intereses ir pašas augstākās, un tam es piekrītu no visas sirds. Lepojos ar savu valsti, esmu maksājis nodokļus visu dzīvi un uzskatu, ka šie nodokļi ir jātērē manas valsts labā, nevis jāatdod citiem kaut kādas maldīgas “solidaritātes” interesēs … ja tas mani padara par Nacionālistu, lieliski .. bet noteikti neietu karot par to.

Otra definīcija ir uzskats, ka tava valsts ir daudz pārāka par citām valstīm, tā ir definīcija, ko mēģināja lietot Miterāns, bet, ja apgalvo, ka tas rada karus, tad priekšā jāliek vārds “ekstrēmais”.

Barbara Davidson

Nacionālisms un suverenitāte tā kā tā kļūst beznozīmīgi, ja tavi politikāņi ir zaudējuši ideālus un ir bezspēcīgi multinacionālo korporāciju ķetnās. Valsts suverenitāte nāk no pilsoņu vienprātības, nevis viendabīguma. Un valsts, kura zemu vērtē savus pilsoņus, ir savu suverenitāti jau zaudējusi. (trekninājums mans – I.L.)

Rácz Tivadar

Suverenitāte kļūs mūsdienīga atkal – turiet tikai prātus atvērtus.

Erik Jakub Citterberg

Tev vienkārši jānošauj katrs, kas nāk ar šādu jautājumu, vai arī jānolīgst kāds, kurš darīs lietas tavā vietā tā, lai nepadarītu cilvēkus dusmīgus citu uz citu un uz tevi.

Par šo jautājumu: tas ir atkarībā no apstākļiem. Suverenitāte ir ļoti īsta, jūs to nevarat izdzēst, jūs to varat tikai zaudēt kaut kam lielākam vai atdot kaut kam mazākam. Ja tu vaicā par dalībvalstu suverenitāti ES, tā ir atkarībā no apstākļiem.
Valstij, kam ir noteicošs vārds federatīvā iekārtā, tā īstenībā nepastāv, citām tā ir rīks federācijas varas un valsts varas līdzsvarošanai un sevis aizstāvēšanai pret spēcīgāku dalībvalstu interesēm, kas nesakrīt ar pašu.
Tādējādi, būtībā, ja ES būtu līdzīgu partneru federācija, ko vada demokrātiski principi, un kas ņem vērā visu vajadzības un intereses, suverenitāte būtu neatbilstoša vispār.

Magnus Ahlberg

Vai tas ir nopietns jautājums?
Tas liek cilvēkam migrēt vai nu uz Āziju, vai uz Savienotajām valstīm drīzāk ātrāk kā vēlāk.

Angel Pappas

Cieniet tautu tradīcijas, nacionālisms ir muļķīgs

EU reform- proactive

……………Suverenitāte nav tas pats, kas nacionālisms! Tā ir veca (politiska) propaganda.

Franck Néo Legon

vairāk kā jebkad

António Morais Rodrigues

Droši, ka ir. Problēma rodas, kad ‘vietējas’ pašizpausmes situācijā, kas ir skaidra un demokrātiska, spēks aiz tās liek tai parādīties.

Silvio Bosco

Eiropas suverenitāte ir dažu, bet atbilstoša un skaidra lieta.

EU reform- proactive

Protams – par spīti nosodījumiem no daudzām pusēm & perspektīvām! Īsumā:

Kāds būtu galīgs (pārliecinošs) iemesls (brīvprātīgi) nodot stūri, dodoties (bezgalīgā) ceļojumā – vadītājam, kam nav derīgu vadītāja tiesību, kas stūrē ekscentriski & mistisku & apšaubāmu tieksmju ietekmē? Vai tā ir akla uzticība, miglaina uzticība, vai spējīgākā izdzīvošanas instinkts?

Drīzāk gaidiet uz attīstītām tehnoloģijām un MUĻĶdrošu bezpilota auto versiju!

Federico Pirola

Kuru suverenitāte? Manuprāt, nacionāla valsts ir staigājošs mironis, pārāk liela, lai būtu tuva tās pilsoņiem, pārāk maza, lai atbilstu globālam mērogam. Tādējādi, jā, nacionālas valsts suverenitāte ir neaktuāla lieta. ES un vietvaru suverenitāte, tās joprojām ir atbilstošas un tās jāvada atbilstoši skaidram pakārtotības principam

EU reform- proactive

……………. SKAIDRS pakārtotības princips? Vai tagadējais EU-28 princips nav gana skaidrs? Gaidīt līdz pastardienai? Kura – nācija vai “ES pārnacionālā” valsts ir par lielu? Apvienotais 28 vai 47 eiropiešu tirdzniecības bloks (EEC) turpinās būt ļoti aktuāls, var formulēt & tirgoties, neatdodot tās 28/47 suverenitātes – kas tur nepareizs?

Gerald Stubbs

Suverenitāte ir svarīga, jā. Tā ir cieši saistīta ar kultūru un veidu kā dažādas valstis dara lietas. Apvienotās Karalistes gadījumā šim vārdam ir ārkārtējs līmenis, jo mums ir suverēns, un tā būtu draņķīga diena, ja mēs valsts galvu, kas ir tāds pēc dzimšanas, nomainītu ar karjeras politiķi. Saglabāt suverenitāti un būt daļai no lielākas Eiropas nav savstarpēji izslēdzošas lietas.

conti valter

Tautas suverenitāte, ko apstiprina likumīgas tiesību sistēmas garantija, nevar tikt ierobežota līdz pārstāvnieciskās demokrātijas instrumentu vingrinājumiem, izvēlot valdošo politisko šķiru elektorālā iekārtā.
Tiešās demokrātijas institūcijas kā konsultatīvi un padomdodoši tautas suverenitātes vingrinājumi īstenībā ir skaidrā pakļautībā pārnacionālām publiskām administrācijām.

conti valter

Darījumu ekonomiskas vienošanās ir iztrūkstošie rīki, lai leģitimizētu to daļu, kas skar bezpeļņas nolūku klauzulas salīdzinājumā ar vērtībām un pamatbrīvībām. Mums ir vajadzīgs likumu ietvars, ko es piedāvāju definēt kā Unificēto Nekomerciālo Kodeksu (UNCC Uniform Non Commercial Code).

Marco Peel

Vienīgā būtiskā suverenitāte ir tautas suverenitāte demokrātiski noteikt savu nākotni katrā atbilstošā līmenī, vietējā, reģionālā, nacionālā vai pārnacionālā. ES ir iespēja uzlabot šo pašnoteikšanos globalizētā pasaulē, tomēr tai ir milzīgs demokrātijas deficīts to vispirms nostiprināt. Īsts apdraudējums suverenitātei ir arvien necaurredzamākas daudznacionālas korporācijas un daudzpusējas tirdzniecības vienošanās, kā Transatlantiskās Tirdzniecības un Investīciju Partnerība, pār kurām mums nav nekādas demokrātiskas kontroles.

conti valter

Starptautiskā līmenī stāvoklis tirgus tiesībās un vara ir pretstāvoši, jo tirgus regulācija neietver maināmus un pārkonfigurējamus demokrātiskas kontroles modeļus. Demokrātisku kontroli ir iespējams izveidot, izmantojot tiesas ar transnacionālu jurisdikcijas ievirzi, paralēli iedibinot viedas līdzdalības norises sabiedriskā lēmumpieņemšanā.

Kevin

Labs pienesums

Pablo Geels

No vidusmēra balsotāja puses jā, no ekonomiskā viedokļa nē.

EU reform- proactive

……..nē? Kāpēc jābūt vai nu, vai? Kāpēc ne saglabāt un piedevām atbalstīt?

António Barreto

Jā, tā ir!

Enric Mestres Girbal

Vispār, tā ir valsts un pilsoņu vairākuma stabilitātes zīme….bet, protams, ES patiktu, ja tā izzustu.

Cristian G. Dinu

Protams, nē. Vienu kalifu mums visiem!

EU reform- proactive

………….jūs, protams, jokojat vai zākājaties?

Sérgio Torres

nepavisam… Kopš 2001.gada neesmu juties suverēns, tas suverenitāti padara jauku un nevajadzīgu… pasaule turpina griezties, nabagi ir nabagi, bagāti ir bagāti, un veselības aprūpe ir lielākoties bezmaksas vai pieejama

EU reform- proactive

……rādās, jūs esat laimīgs pārnacionālas žēlsirdības upuris?

ironworker

Vairāk kā jebkad.

Gerard Francois

Globalizācijas, daudznacionālu kompāniju, globāla akciju kapitāla un dziļos parādos esošu valstu laikmetā suverenitāte ir ilūzija, ja vien tu neesi Ķīnā vai ASV.

EU reform- proactive

………lūdzu, izskaidro, kāds ir tevis uztvertās “ilūzijas” risinājums.

Ingmar Peitl

Jā, suverenitāte Eiropā joprojām ir svarīga. Tā ka ir pareizi, ka ES nav kāda Valsts. Un mūsu Valstij, Austrijai, tas ir viens no tā sauktā Vīnes 1955.gada līguma punktiem. Un neatkarība un brīvība ir citi punkti. Un arī praksē ir svarīgi, ka tādi punkti ir.

Ahmet Tcdd

Vai esat dzirdējuši par Eiropas Savienotajām Valstīm? Tās nāks 2024.gadā vai apmēram tad kā pēdējais pilnīgas integrācijas solis, jo tā pagājušajā gadā ir nolicis ES amatpersonu galva … un tad nebūs valstu, kam domāt par suverenitātes jēdzienu!

EU reform- proactive

…….un tu tici, ka viss, ko kāds dzird (no “amatpersonām”), ir oficiāls?

Sylwester Malanowski

Tiešām, es nedomāju, ka viss ir labākajā kārtībā

catherine benning

Tagad vairāk kā jebkad globalizācija definē Eiropas kultūras nāvi. Kā Romas krišana, kad blēņojās Nerons.

Tarquin Farquhar

@Catherine Benning
Labi teikts.

Gabrielón Lorenzoni

cīnīties par nacionālismu pret lielvalsti nav loģiski sakarīgi un būtībā arī pat procesuāli.

Darin Attard

Rotšilds viņa jaunajā pasaules kārtības redzējumā to negrib. Tur nav ko spriest – dari tik, kā Rotšilds saka.

klassen

Ne saskaņā ar Alde/Euro grupu. Suverenitāte/demokrātija un ‘jā’ patriotisms Briseles zālēs un slepenajās istabās tiek nosodīta.
Eirogroupa/Brisele grib vēl un vēl, jā, mazas grupas kontrolētu impēriju.
Skatiet Ameriku, patriotisms ir dzīvs un pie labas veselības, no tā izvairās šeit Eiropā.
Centrālbankas nenostrādā, paraugieties uz Ameriku. Amerikas Centrālbankai (Fed) ir nesegti parādi un nevadāma korporatīva valdība, kas apkalpo 1%, valdība, kas ir simtkārt pirkta un pārdota, un korporatīvs karaspēks, kas izdabā naftas kompānijām un bankām.
Nīderlandē PM Rutte/Pechtold/Alde grupa ģībst, kad izrunā vārdus ‘ES referendums’, un Verhofstad’am (Mark Rutte’s priekšnieks) ir bezmiega naktis, kad piemin referendumu. Ierunājies par iestāšanās/izstāšanās referendumu, un tie visi satraucas un apjūk (iznākumu viņi zin). Mums Nīderlandē ir viena vai divas partijas, kuras dos ļoti nepieciešamo referendumu, pirms virzāmies tālāk, es saku, izraisām. Bet ja Rutte/Pechtold/Alde grupa paliek pie varas, viņi pavisam noteikti mums to liegs.
Tā ka, jā, suverenitāte ir ļoti svarīga, problēma ir, ka par to tā vai citādi tirgojas aiz slēgtām durvīm, un paļāvīgie ES pilsoņi kādu dienu modīsies un atradīs savu pasauli izmainītu, bet ne uz labo pusi. Tad būs par vēlu.

Paul X

Es tomēr ceru, ka AK nobalsos palikt ES. Visai institūcijai ir vajadzīgs spēcīgs spēriens pa … un vienīgais, kā to dabūt, ir Breksita balsojums

Ricardo Fonseca

Labāk vaicājiet tiem, kuriem tā vēl ir. Bet kādi ir to zaudējuši, un kādi to ir paplašinājuši.

Kevin

Nav demokrātijas bez suverenitātes. Valdības spēkam vienmēr jābalstās tautā, mums vienmēr ir jābūt varai ievēlēt vai pārvēlēt tos, kas mūs pārvalda. Savukārt tiem, kuri mūs pārvalda, vienmēr ir vajadzīga vara to darīt bez šķēršļiem.
Tā ka suverenitāte ir aktuāla, neviena Nācija nevar to stiprināt caur ES un ES labā; lai kļūtu suverēnāka, tai jāpaņem šā suverenitāte no Nācijām un tad jākļūst demokrātiskai. Tas tomēr Nacionālām valstīm ir nepieņemams, un tāpēc jūs redzat pieaugam to tautu skaitu, kas to noraida.
Eiropas tautām vajadzētu skatīties uz savām valdībām un vaicāt, vai mana Valdība ir suverēna. Ja tu esi Eiropas Savienības politiskajā būvē, atbilde varbūt ir nē. Ja tu esi eirovalstu vidū, atbilde noteikti ir liels NĒ.

Drīz AK noturēs referendumu par mūsu dalību; neraugoties uz finansiālu iepītību, tirdzniecības darījumiem vai citiem efektiem, mūsu nācijas suverenitāte būs tas, kas ir briesmās, un tāpēc mēs balsosim par aiziešanu.

conti valter

Teritoriālā vietējā vai reģionālā autonomijā sabiedrības intereses nosaka tās administratīvā vara, kas kopā ar federālās decentralizācijas varas iestādēm, atsaucoties uz vertikālo padotību, piedāvā budžetu jauniem ieguldījumiem publiskos pakalpojumos (ar tā finansiālās atskaites divkāršo sistēmu un čekiem un banku dokumentiem), kas ar horizontālo padotību piesaistīta teritoriālajai atjaunotnei un pilsoņu līdzdalībai kopienā. Prāvošanās, kas šajā sakarā izceļas, likumdošanas un Eiropas tautu pašnoteikšanās kārtībā ir jāvirza uz Luksemburgas Tiesu, ievērojot monitāri decentralizētu federālo suverenitāti.

Jose Quintans

Kā jūs jūtaties, būdami klēpja sunīšu klēpja sunīši?

eusebio manuel vestias pecurto

Tas viss rāda, ka Eiropas kapitālisms neatšķiras no kapitālisma jebkur. Tam vajadzīgs lēts darbaspēks un pieaugoša patērētāju bāze. Tam nerūp pamati, un patērētāji seko konservatīvajam un neiecietīgajam islāma atzaram (vahabismam) un ienīst demokrātiju – vienīgā lieta, kas tam ir svarīga, ir, vai klātpienācēji pirks ražojumus; zemākas algas un nelegāla imigrācija ir likumdošanas pārkāpumi

Quiterio Alberto Báez Benítez

Soberanía es la capacidad de tomar de manera autónoma decisiones clave, por el bien de la comunidad. Y esto comprende al territorio, su delimitación, política de inmigración, aduanas, aranceles, comercio, seguridad, defensa, etc…

El término, posee un sentido amplio, y no es contrario a la cooperación.

Benjamin Jose Rekarte Aranguren

Es inevitable y necesaria la construccion de una soberanía europea. De otra manera la soberania de los estados europeos por separado,no tienen fuerza en la actual y futura realidad internacional. Para crear un mallor sentimiento y conciencia de soberania europea,es preciso crear herramientas informativas comunes,con una prespectiva europea,tipo a la ya existente cadena de television Euronews asi como otros medios paneuropeos. A problemas comunes,las soluciones comunes nos haran mas fuertes.

Alexander Verhun Melnik

Nē, nav vajadzīga. KRIMA, Austrumukraina, Gruzijas Ziemeļosetija … esat aizmirsuši? 2008., 2013., 2014… Eiropa starp citu…

Ivan Burrows

Jā, tāpēc mēs pametam bezmērķīgo ES.

https://www.facebook.com/leaveeuofficial/photos/a.805855112846065.1073741829.794492093982367/896396813791894/?type=3&theater

Marco Musazzi

Nē. Un ne tikai Eiropas Savienībā.

David Fuzzey

Jā, ir.

Eduardo Branco

Eiropas suverenitāte svarīgāka, nacionālo valstu suverenitāte mazāk svarīga, tomēr joprojām vajadzīga.

Julia Hadjikyriacou

Vajadzīgi ir uz cilvēkiem centrēti vispārēji sociālie globāli standarti. Ja citas valstis ārpus ES tādus nepilda, tās kā tirdzniecības partneri ir ‘jāizstumj’, kamēr pilda. Tirdzniecība ir laba lieta, bet nav cilvēku un ES standartu, un kļūst sliktāk. ES ir jāvada pārmaiņas uz sociālu Eiropu, kas atcels nabadzību Eiropā un pasaulē.

Marco Peel

Labi teikts. Svarīgas ir Cilvēktiesības, Taisnīga Tirdzniecība un Pašnoteikšanās. Ja nespēlējam pēc vieniem noteikumiem, nav brīvības, vienlīdzības vai taisnīguma. ES ir vadības potenciāls uz jaunu socioekonomiskas evolūcijas soli. Patreizējā novecojusī neefektīvā, nespējīgā un netaisnā praksē un politikā balstītā liekulība vedīs tikai uz nabadzību, nestabilitāti un sadursmēm.

John Vincent

Neviens cilvēks nav vientuļa sala. Daudzi no tiem, kuri apgalvo, ka suverenitāte ir izšķirošā problēma, nav sapratuši, ko tā īsti nozīmē. Absolūtas suverenitātes nav. Vajadzētu noskatīties komēdiju ‘Passport to Pimlico’.

Alberto

Mums vairs nevajadzētu domāt “suverenitātes”, bet drīzāk “kopdarbības” jēdzienos. Sacensība nesamaksātos resursos, nesegtos iepirkumos un citāda nevēlama uzvedība ir tiešs savu suverenitāti ļaunprātīgi izmantojošu valstu rīcības iznākums, un ilgtermiņā tas visu padara arvien sliktāku. Valstīm ir jāveido kopīgas politikas telpa – jādarbojas kopīgi – lai nodrošinātu, ka visi pilsoņi (tostarp savējie) ilgtermiņā kļūst labāki.

Pārāk bieži “suverenitāte” tiek izmantota kaitīgu (un parasti viltusdemokrātisku) politiku attaisnošanai. 21.gadsimtā cilvēkiem ir jāsaprot, ka “suverenitāte” burvju kārtā nepārvērš sliktu politiku par labu; mums jābūt ļoti vērīgiem pret katru politiķi, kurš savus priekšlikumus sauc par nacionālās suverenitātes īstenojumu.

Paul X

Diemžēl, katra ES valsts ir savās interesēs, tie, kuri sludina “solidaritāti” ES, ir varas pozīcijā esošie, kuri sevi redz kā Eiropas lielvalsts valdniekus

Plaisa starp valstīm, kuras gūst labumus no ES un tām, kuras par to maksā, aug arvien plašāka. Apvienotā Karaliste vairāk kā 40 gadus ir bijusi pieaugoša ziedotāja ES; cik ilgs ir jūsu piedāvātais “ilgtermiņš”, līdz sāksim uzlaboties?

Florin Onciu Cosmin

Vai šis jautājums nebija izlikts pirms nedēļas?

Al Belegratis

Vācijas suverenitāte?

Valentin Rotaru

Rumānija? Tā nav Āfrikas karte?

Stefania Portici

Mums vajadzīga ekonomiska un politiska suverenitāte

Alex Oliveira

Soberania alemã?

Jovan Ivosevic

Tā ir veca karte

Enric Mestres Girbal

Katrai valstij ir vajadzīga sava suverenitāte un brīva lemšana. ES ir populisms un demagoģija, jo tā nespēj pieņemt spiedīgus lēmumus. bla,bla,bla,

Jasper Luiten

Par kādu suverenitāti ir runa? Ir vairākas. Suverenitāte ir kā īpašumtiesības – dažās jūs dalāties, dažās nedalāties. Atkarībā no jūsu pasaules redzējuma, dalīts “īpašums” rada lielāku drošību, labklājību, pārrobežas risinājumu, tādu kā klimata pārmaiņu utml. Vairums cilvēku strīdas par suverenitāti, it kā tā būtu viņu pamatnodarbošanās, tomēr nespēj parādīties vēlēšanās, kur viņiem ir iespēja, izaicinājums veidot savu viedokli, nevis atkārtot citu vāji informēto viedokli, ko tikko izlasījuši internetā vai jebkur.

EU reform- proactive

Hmm, lūdzu mēģiniet “aptvert”, ko lasāt – vāji informēts!……….šā foruma konteksts bija:…….”suverenitāte”……….. “ir gan politiska prakse, gan juridisks jēdziens, kas nosaka atzītu vienādu stāvokli un augstāko varu un teritoriāli saistītu valstu autonomiju starptautiskā sistēmā”.

ned

Mums savas lietas ir jāpārvalda. Vai kāds ir dzirdējis kādu no 27 komitejas nākušu labu lēmumu. Es labprāt izkāptu no autobusa, kuru pār klinti stūrē 27 pārējie dzihādisti

blugalf

Kaut kas greizs, no ‘Devil’s Dictionary’:

Suverenitāte: kad tu esi pietiekami labs, lai aizņemtos no kaimiņa, bet nepietiekami labs, lai aizdotu saviem kaimiņiem. Draudzības pakāpe tiek saukta par nelielu, ja tās objekts ir slikts vai neskaidrs, un tuva, kad objekts ir bagāts vai slavens.

EU reform- proactive

……….sadursmju pasaule – vieglākā toņkārtā & un ne no “Cynics/Devil’s Word book”:
http://humansareweird.com/2013/07/17/when-the-cynic-met-the-optimist/

conti valter

– Politiska partija (kuras biedri piedalās, lai uzņemtos pienākumus bez saistoša mandāta) ir mašīna kolektīvu kaislību radīšanai ar brīviem dalībnieku pārstāvniecības trikiem. Tā ir autonoma suverenitāte.
– Politiska kustība ir organizācija, ko veido ar skaidriem tematiskiem nolūkiem un/vai identitāti (tādējādi tiecoties ierobežot politiķu, uz kuriem tas attiecas, pārstāvniecības mandātu), un kas izdara spiedienu uz visu tās dalībnieku kolektīvo domu. Tā ir deleģēta suverenitāte.

S.K

Visa spriešana par Suverenitāti jebkurā gadījumā ir greiza, jo jēdziens ‘suverenitāte’ tiek skaidrots kā dalības ES šķietams lieliskums, sak, ak, cik lieliski ir pievienoties un dalīties suverenitātē un būt spēcīgākiem utt.; īstenībā jūs nododat savu suverenitāti jaunam veidojumam, kas līdz tam vēsturē nav pastāvējis, jaunam veidojumam, kas grib kļūt par Eiropas Savienotajām Valstīm lielākoties caur maskēšanos un izlikšanos par nāciju savienību, kas veic tirdzniecību un kultūrapmaiņu; un ar katru gadu jūs aptverat, ka jūsu suverenitāte ir pārvērtusies par Eiropas suverenitāti; kādu dienu viņi tevi iesauks ES armijā un izmantos līdzīgus pamatojumus, un ja jūs ļausit tam notikt, tad zaudēsit pēdējo suverenitātes daļu, jūsu pilsoņi karos tālās DIEVA aizmirstās zemēs par naftu, minerāliem utt., un viņi cīnīsies un ies bojā par to, kam ir maz kopīga ar sākotnējām valstīm (Austrija, Zviedrija, Dānija, Vācija utt.), no kurām šis karavīri nāk, bet tam nebūs nozīme, jo nevienam žurnālistam nepietiks laika uz to norādīt, jo tas gandrīz droši nozīmē karjeras pašnāvību, un ierastais ‘jā’ ES politikāņiem droši nozīmē, ka viņiem tas patīk, un viņi to grib. Neesmu nekādā ziņā pret-ES cilvēks, tikai domāju, ka ES ir ļoti negodīga, ja tā grib ES Štatus, viņiem tas cilvēkiem jāpasaka skaļi un skaidri un jāļauj tautām katrā Eiropas valstī demokrātiskā balsojumā lemt vai tās to grib, un lai kā tautas lemtu, lai tā notiek, bet jaunas Valsts radīšana ar maskēšanos un izlikšanos ir pilnīgi nepieņemama un kaunpilna, un izraisa naidu pret tiem, kuri redz to notiekam un nesaņemas apturēt tāpēc, ka tas nenotiek demokrātiskās debatēs un balsošanā.

Duke

Suverenitāte, baidos, ka 21.gadsimtā joprojām aktuāla. Tomēr man tā ir aprobežotas pagātnes liecība. Ņemot vērā, ka visa šī pasaule ir naidīga Visuma apņemta, kurā (pašlaik) nespējam sasniegt vietu, kurā cilvēce spētu izdzīvot, mums ir ātri jāmēģina pārdomāt!
Vai te ir kāds, kurš patiešām tic, ka ASV būtu pasaules vadošā nācija, ja visas ASV pavalstis būtu suverēnas valstis? Negribu apspriest veidu, kā ASV ir vadošā vara, bet noteikti ir. Ja Eiropa grib nākotnē savu teikšanu pasaulē, tai ir jākļūst par Eiropas Savienotajām Valstīm. Eiropiešiem ir jāmēģina un jādomā lielos mērogos! Mēs varam milzumu lietu darīt daudz labāk kā vairumu citu valstu pasaulē, īpaši ja sadarbojamies, nevis cita pret citu! Katrs nacionālisma veids palīdz tiem, kuri cenšas pēc pašu labuma.
Vai domājat, ka Britānijai būs lielāka teikšana, ja tā pametīs ES? Kas tai ir ko piedāvāt? Finanšu zaņķi? Vēl kaut ko? Tā nav pat pievilcīgs patēriņa tirgus ar saviem vien 65 miljoniem iedzīvotāju (ieskaitot skotus, kuri manuprāt atteiksies un ar laiku pievienosies ES).
Esmu pārliecināts, jo lielāka ir suverēna grupa, jo vairāk tā spēj kontrolēt. Es ticu, ka ESV, kas tiektos pēc vienlīdzības, pieticīgas labklājības saskaņā ar dabu un šīs planētas saglabāšanas labā, būtu mājas daudzām, daudzām nākošām paaudzēm.

Marco Peel

Katrs pamanīs šā vaicājuma termiņu, ka pašlaik ES ved sarunas par Transatlantiskās Tirdzniecības un Investīciju Partnerību (TTIP), lai atteiktos no nacionālās suverenitātes privāta biznesa interesēs?
Brīnos, ko Dr. Hiski Haukkala teiks, kad multinacionālās kompānijas iesūdzēs Eiropas nācijas par zaudējumiem privātās tiesās, par ģenētiski modificētas pārtikas, netraucētas naftas-gāzes atradņu “plaisināšanas” (fracking – plaisu veidošana, lai veicinātu slāņu naftas vai gāzes atdevi) vai apšaubāmu zāļu, pesticīdu vai kādas prakses aizliegšanu.
Domāju, ka atbilde būs: “Jūs joprojām varat pateikt ‘nē’ – tikai būs par to jāsamaksā”.

Ivan Burrows

Vēl jo vairāk, ņemot vērā putru, ko Briseles birokrāti sataisījuši kontinentālajā Eiropā.

http://www.standard.co.uk/news/politics/tory-mep-syed-kamall-im-backing-brexit-a3201046.html

Enric Mestres Girbal

Ar suverenitāti bijām lepni…ar ES esam beztiesīgie (pāriji). Uz priekšu, BREXIT.

Julia Hadjikyriacou

ES tērē laiku un atsvešina tautas, lietojot vārdu ‘suverenitāte’. Vienkārši centrālas valdības vietā, ko, šķiet, neviens nevēlas, radiet universālu sociālo un morālo kodeksu komplektu, kuri visām dalībvalstīm jāievēro, un piešķiriet tiem pārākumu pār atsevišķajiem valstu likumiem. Pēc paaudzēm un brīvas pārvietošanās ES iekšienē nākošās paaudzes jutīs solidaritāti ar visām ES dalībvalstīm, lai kāds būtu to mantojums.

Giorgos Rozos

Richy Art

Jo lielāka ir visu cilvēku interešu integrācija, ne tikai dažu, jo neaktuālāka nacionālās, politiskās suverenitātes problēma kļūst kosmopolītiem un aktuālāka ksenofobiem.

Margaret Barahmandpour

Tā noteikti ir … neatbilstoši ir uzpūtīgie eiroidioti, kas ienīst valsts suverenitāti un neciena savus senčus un to, par ko viņi cīnījušies. Pie velna eiroidiotiskos tehnokrātus!

Chryssi Tsirogianni

Vairāk un dziļāku Savienību mums vajag, nevis atgriešanos pagātnē.

Nagy Erika

Tādējādi mēs tiekam ārā no Amerikai-Israēlai pakļautu koloniju stāvokļa?

Gah-Kai Leung

Benjamina pasaules valsts! Pasaules valsts! Jāsmejas (Lol).

Ivan Vranić

Jā!!! tā ir!!!!

Benjamin Studebaker

Eiropieši, kas rūpējas par valsts suverenitāti nacionālisma dēļ, izmanto to pašu argumentāciju kā amerikāņi, kuri runā par valstu tiesībām rasisma dēļ. Neesiet kā Džordžs Volless.

Jose Quintans

EU nevajag grābt visu. Katram pārvaldes līmenim jābūt ar saviem pienākumiem un ar neatkarību tā galvenajos pienākumos.

Wolfgang Mizelli

‘jā’ attiecībā uz katru dzīvu cilvēku, bet ‘nē’ valstīm.

Leo Raffaele

Ne pārāk… galvenais valsts raksturojums ir, ka tā ir Demokrātiska Republika, varbūt Federāla…

Patricia Smith

Ja ar suverenitāti starp citām lietām saprot sociālos raksturojumus, ‘Jā’, citādi Eiropa būs pelēka drēbe.

William Healey

Domāju, ka ir stipri pārspīlēts ar simpātijām Apvienotās Karalistes Neatkarības partijai (UKIP). Kalifornija un Ņujorka dalījās suverenitātē, un tomēr ir dažādas pavalstis. Šis paraugs var darboties, lai gan galēji labējie to negrib.

noht bill

Jā, svarīga, protams, ir!!!!!! visi civiliedzīvotāji eiropieši slēdziet robežas kad patīk, kontrolējiet, ko Šengena paredz, bet jūs domājat, ka suverenitāte nav atbilstoša, bet īstenībā jūs gribat palikt Eiropas tauta, vienota, nevis sadalīta karos, kā ir bijis pagātnē, katrai nacionālai valstij ir jāpaliek tādai kā ir ar savu valodas suverenitāti, tradīcijām un kultūru un jāsaglabā šis dažādums cilvēces labā, jo multikultūra var veidot dažādību caur tautām un sasniegt augstākus civilizācijas līmeņus.

Nodas V.

Eiropā bez Demokrātijas TĀ IR SVARĪGA !

Jamie Anne Murray

Esmu ļoti noguris no tā, ka Portugāle tiek uzskatīta par zemāko uz totēma staba, zvejas flotes tiek sadedzinātas, aizliegta komerciāla tomātu audzēšana un apstrāde, un tagad tiek spiests samazināt lopkopības produktivitāti un cūkkopību… Lepnai tautai tiek atņemts godīgs darbs. ES ir diktatūra.

Vlasta Peric

JĀ !

Marco Pisu

Svarīga ir Demokrātija!

Eduardo Branco

Protams, ka svarīga!

Ivan Burrows

Suverenitāte ir tautas griba, tā ka ‘jā’, pašlaik tā ir aktuālāka kā jebkad agrāk.

Alternatīva ir idiotiskas institūcijas kā ES, un mēs visi zinām, kur tas noved.

https://www.youtube.com/watch?v=uNOqSSP1o94

Rosy Forlenza

‘Jā’, jo ievēlēti pārstāvji ir tieši atbildīgi tautai, kamēr ES ērti iekārtojušies komisionāri, Eiroparlamenta locekļi (MEP) utml., rādās, šo vārdu nesaprot.

Luis Garcia

varbūt tas attiecas uz banku suverenitāti un to draugiem…

Desislav Dimitrov

‘Jā’, jo tā ir identitāte. Un lai cik smagi viņi centīsies, nacionālās identitātes neiznīcinās.

Manuela Mc Moura

Es tikai gribu dzīvot mierā pārtikušā Valstī, kas mani ciena kā Cilvēcisku Būtni… tas ietver brīvību izvēlēties valodu, kurā runāt. Tai jābūt labi pārvaldītai, un katrs vadītājs, kurš neizpilda, ir nekavējoties jāatlaiž! KORUPCIJA ir Jāaizliedz! Lai šo visu sasniegtu, nav vajadzīga NEVIENA īpaša nacionalitāte, vien ētika un apņemšanās sasniegt mērķi!

Vytautas Vėžys

Kā bija teikts Padomju Lietuvas himnā:
“Sovietų sąjungoj šlovingoj
Tarp lygių lygi ir laisva
Gyvuok per amžius, būk galinga
Brangi Tarybų Lietuva”

“Slavenajā Padomju Savienībā”
Vienāda starp vienādām un brīva
Dzīvo uz priekšu un plauksti
Dārgā Padomju Lietuva”

Tā. Tāpat kā pirms 25 gadiem http://www.debatingeurope.eu/2016/02/10/is-sovereignty-still-relevant-in-the-21st-century/#.Vvkk02FHnCQ , nekas nav mainījies. Brīvība jāsvētī ceļā uz “vienotību”.

Un jūsu “Suverenitāte, ar ko tā ir laba?” skan tāpat kā Gorbačova 1991.gadā teiktais “Ko jūs ar savu suverenitāti iesāksit?”

David Fuzzey

Jā. Mana Valsts man kaut ko nozīmē, jūsu savienība man nenozīmē neko.

Lin Figueiredo

Federika Mogerini, augstā ES pārstāve, apliecina pieaugošo musulmaņu skaitu Eiropā, sakot “Tāpēc es nebaidos teikt, ka POLITISKAJAM ISLĀMAM ir jābūt daļai no kopējās ainas. Reliģija spēlē lomu politikā … ” … Kāda atšķirība vai NORISE IR DEMOKRĀTISKA vai nav. Tas mums ir svarīgi, tas ir izšķirošais punkts”.

—>>> Tad, jā, vairāk musulmaņu = vairāk balsotāju = islamizēta Eiropa

Un viņa aizmirsa pateikt, ka musulmaņi ir daļa no Eiropas Vēstures kā VARDARBĪGI IEBRUCĒJI!
https://www.youtube.com/watch?v=6yrv0z-04Uw

Runa rakstītā veidā
http://eeas.europa.eu/statements-eeas/docs/150624islamfepsdeliv.pdf

Faddi Zsolt

“Star Trek” seriālā uz Zemes ir viena valsts, un visi dzīvo pilnīgā demokrātijā un labklājībā. Tādā futūriskā pasaulē katrs cilvēks ir suverēna būtne. Es varu atbalstīt tādu suverenitāti.

Jokera Jokerov

Vairāk kā jebkad!

José Bessa da Silva

Vairāk kā jebkad!

Shannon Kirley

Kādam vajag tikai uzkundzēties mums visiem un savākt mūsu pūliņus aiziešanai kosmosā.

Tā ka es jau varu gatavoties kļūt par kosmosa pirātu.

Daniel Parvanov

Sarkasms: Nē, tas, ko cilvēki grib, nav svarīgi… Svarīgi ir, ko grib birokrāti Briselē… visi pārējie ir stulbi nejēgas fanātiķi un fašisti

Ivan Burrows

Skaidrs, ka Suverenitāte ir viss. 🙂

Breksitam sekos Greksits, Departugāle, Italīve, Frukoffs, Čehouts, Outstrija, Finišs, Slovakouts, Latervia & Bjegium (Grexit. Departugal. Italeave. Fruckoff. Czechout. Oustria. Finish. Slovakout. Latervia & Byegium).

Rémi Martin

Jums jāvaicā tām 170 valstīm, kuras nav ES!

Victor Kristiansson

Marco Musazzi

Nacionālais lepnums ir sentiments, kas joprojām velk Tautas domāt, ka tās dzīvo 19.gadsimtā

Kovács János

Eiropa uzzinās drīz.

ελενη χρυσομαλακου

Suverenitāte 21.gadsimtā ir utopija.

ελενη χρυσομαλακου

Ar to domāju pašreizējo globalizācijas stāvokli.

Bernardo Oliveira Santos

Protams, ir svarīga. Esmu Portugāles pilsonis, un es stingri aizstāvu manas valsts izstāšanos no valstu kopienas, kas vispār nedarbojas.

João Pedreda

Suverenitāte ir beigusies ar Globalizāciju. Globālajiem tirgiem ir pārāk liela vara, lai kādu valsti sauktu par patiesi suverēnu. Mēs visi esam pakļauti tirgum, mēs visi esam pakļauti citām valstīm un mēs visi kādā mērā esam pakļauti institūciju ietekmei.

Andreas Agathokleous

Jā, tā ir svarīga!

Valter conti

Eiropa nozīmē “delegātu” suverenitāti, kuri ir parlamentos.

Ivan Burrows

Tagad, kad esam atstājuši ES, vai tas nozīmē, ka vairs neesam ‘eiropieši’? Jāsmejas (lol)

William Healey

Nē, tiešām nē. Domāju, ka esam tikuši pāri suverenitātei.

Jason Picci

Jā, tā ir nepieciešama biodiversitātei – dzīvībai – tāpat, kā izvēršas daba. Drīzāk Monsanto un komunisms ir vecmodīgi jēdzieni.

Diana Goldenstorm

Izvirzāms būtu jautājums, ko īsti ‘suverenitāte’ nozīmē 21.gadsimtā; un kā tā var uzlabot mūsu kā sabiedrības labklājību un palielināt mūsu ietekmi multivaru, globalizētā pasaulē.

Rosy Forlenza

Es nedomāju absolūtu suverenitāti, bet domāju par kaut kādu suverenitāti, jo tā apvieno cilvēkus, kuri dzīvo kādā ģeopolitiskā apgabalā. Kamēr ES nemainīs spriedzi starp savām institūcijām, lai būtu iespējams izbalsot sliktus politiskus lēmumus, mums ir vajadzīga nacionālā suverenitāte kā izolācija starp tautām raksturīgos apgabalos ar raksturīgām vajadzībām.

Andrian Marinov

Tā ir viss svarīgais un tā būs svarīga vienmēr.

Jasper Luiten

Jā, svarīga bet cits suverenitātes tips. Tāds, kas vienkāršo globalizētu problēmu risināšanu un nacionālās problēmas dara reālistiskākas. ES tā nodrošināšanai ir pārāk slikti būvēta, mums vairāk vajag uz mērķi un iznākumu pamatotas pārnacionālas organizācijas. Iznākumu, kas pamatojas Eiropas pilsoņu prasībās.

Stefano Ciarrocchi

jā, bet tai jābūt Eiropas suverenitātei

Miguel Hilário

Kā jums var būt īsta suverenitāte, kad jūs vienmēr esat piesaistīti globālo tirgu nosliecēm?

Rácz Tivadar

JĀ!

Pedro Pinheiro Augusto

Jā, jo suverenitāte ciena tautu identitātes un savdabības. Ja jūs sakāt, ka pašlaik dzīvojam globalizācijā, es teikšu, ka tā ir kļūda.

Jorge Lux

Dodiet mums pamatojumu būt lepniem par Eiropas identitāti un tad varat vaicāt, vai suverenitāte tomēr ir atbilstoša!

Enric Mestres Girbal

Mēs lepojamies ar SAVĀM mājām, SAVU zemi, SAVU valsti,……Eiropa? kas tā tāda? Ak jā, Vācijas diktatūra.

Luis García

Suverenitāte varbūt nav svarīga, bet demokrātija IR. Un kaut kas Berlīnē un Briselē smird slikti.

Miguel Silva

Dzīvojam savstarpēji atkarīgā sabiedrībā. Nāciju nošķiršanās ir vecmodīgi feodāla un stulba.

Dean Plassaras

Vācu verdzība ir augstākā mērā svarīga problēma.

Julia Hadjikyriacou

Vienīgais veids, kā tautas var iesilt pret ES kā otrā līmeņa suverenitāti, pret savas valsts pirmā līmeņa suverenitāti ir, ja tā kļūst ētiska un sociāla pret visiem.

Joaquim M Pinto

Jāsmejas, sakāmais ir vienkāršs. Bet globalizācija kalpo tikai vienam saimniekam – finanšu sistēmai. Jā, suverenitāte ir svarīga, mūsu vieta ir svarīga.

Michal Majtan

Suverenitāte nes tikai karus un ciešanas, Mēs visi esam Zemes cilvēki…

Jokera Jokerov

Pavaicājiet britiem! 😉

ΣΑΒΒΑΣ ΟΡΦΑΝΟΣ

Suverenitāte 21.gadsimtā ir svarīga …

Franck Néo Legon

tautu suverenitāte ir svarīga, un mums tā jādabū atpakaļ no eirofinanšu oligarhijas, kas to nozagusi.

Gerard Donaghy

Droši, ka suverenitāte ir svarīga, tomēr vairākums cilvēku, kas par to runā Apvienotajā Karalistē, nevar noskaitīt tās definīciju kā vārdnīcā, tā ir psīholoģiska aizsargāšanās, aizsargāšanās nacionālistiska sentimenta un dusmu dēļ, impulss

Erik Jakub Citterberg

Kamēr viena nācija kaut kā izrīkos citu, brīnumaini taisot sev un ne citiem izdevīgus lēmumus, jā, suverenitāte ir svarīga.

Ecs Ferreira

Noteikti, un tagad vairāk suverenitātes katrai Eiropas tautai. Mazāk Briseles, vairāk emigrācijas kontroles, vairāk ES tautām un mazāk finanšu tirgum

Paulo Lisboa

«Protams, ir svarīga!»

Joan Maresma Colominas

Spānija ir investējusi visā pasaulē, izņemot Katalonijas galvaspilsētu Barselonu.

Joan Maresma Colominas

Šodien atkārtojās kāda vēsture Vācija vienmēr CIP.

Mircea Stefan

Mēs negribam Austrumeiropā melnos, arābus, ….kur ir mūsu identitāte? tradīcijas izzudīs, islāmisti gribēs uzspiest korānu, šaria likumus utt.……tas ir tiešām stulbi.

Faddi Zsolt

Suverenitāte vienmēr ir aktuāla tādā Savienībā, kurā joprojām pastāv nevienlīdzība starp vecajām un jaunajām dalībsabiedrībām, un stiprās grib piespiest vājākās pieņemt tādas lietas, kas var palielināt labklājības plaisu starp stiprākajām un vājākajām. Tieksme uz suverenitāti var izsīkt tikai, kad vispārējā labklājība ir vienāda visā Savienībā!!!

Cesáreo Fernández

Tā būs svarīga vienmēr.

Louis Tarpin

Suverenitāte ir svarīga. Un visām ES dalībvalstīm tā ir. Suverenitātes pamatlikums ir, ka valsts var darīt, ko tā grib. Tostarp pievienoties ES vai aiziet no tās. teikt, ka Apvienotajai Karalistei nav suverenitātes, ir smieklīgi: ja nebūtu, tā nevarētu rīkot referendumu, vienkārši tā.

Alessandro Palmesi

Eiropas suverenitāte, protams!

João Vasconcelos

Noteikti svarīga, kā mēs redzēsim agrāk vai vēlāk!

A Tereza Deleon

Ne globālā sabiedrībā

João – Pedro

Jā, bet es atteiktos, ja man un manai tautai tas būtu izdevīgāk.

José Ferreira de Almeida

aktuāla ir politiskā korupcija

Oli Lau

Vaicājiet britiem

Amilin

😀

Amilin

Vaicājiet amerikāņiem

カメニャク マリオ

Nē.

Ivan Burrows

Demokrātija Eiropā ir apdraudēta, tā ka suverenitāte ir aktuālāka kā jebkad kopš 1945.gada.

Kovács János

Vairāk kā jebkad.

Daniel Parvanov

Pedro Castro

Nē.

Gabriella Anderson

Jude De Froissard

Protams!…suverenitāte ir katras tautas pirmais mērķis.

Jean-Pierre Rosa

Izsmelta nacionālistiska draza. Nacionālisti grib integrēt citas kultūras, bet atsakās tikt integrēti paši.

T Nick Knight

Jā, pie velna, tā notur Poliju un lielāko daļu no Austrumeiropas pret Merkeles imigrācijas invāzijas cunami

Любомир Иванчев

Suverenitāte ir ne vien aktuāla, tā ir pat svarīgāka kā jebkad šajā globālās ekonomikas gadsimtā. Fokuss tomēr ir nobīdījies no nacionālās suverenitātes uz ģeopolitisko un ekonomisko interešu suverenitāti.

Nando Aidos

Suverenitāte mūsdienu ES un 21.gadsimtā ir kā decentralizācija jebkādā organizētā līmenī. Tā ir veids, kā atstādināt cilvēkus ziloņkaula torņos (Tostarp Briselē) no lēmumu pieņemšanas jomās, problēmās, tautās, kultūrās, kuras viņi pazīst ļoti maz vai nemaz. Un kad tā galu galā darbojas, suverenitāte viņus atstādina no stāvokļa un tautu izmantošanas.

Karlo Definis

Kā jūs drīkstat to apšaubīt?

Johan Van Woensel

Nē, jo šī vienīgā suverenitāte balstīsies uz Pasaules Valdību un indivīdu.

Tony Muñiz

Protams. Bet acīmredzami ES un tādi saimnieki kā Soross tajā nav ieinteresēti

Michelle Leppin

Florian Schwarz

Francisc Leopold

Tā nekad nebūs gadsimta aktualitāte. Jūs nevarat strīdēties ar īstenību, kaut daži to gribētu.

Joaquim M Pinto

Hahaha, protams, tas ir sapņotāju jautājums

Márcia Rodrigues

Suverenitātes nav vispār, tā ir ilūzija. Parādos esošas valstis pieder kreditoriem, un Valdības pieder korporācijām.

Hector Niehues-Jeuffroy

Protams, suverenitāte joprojām ir svarīga un paliks svarīga. Katra kopiena vai sabiedrība, vēloties pati stūrēt savu politisko kursu, prasa, lai to nodrošina suverenitāte. Pat ja valstiskuma ideāls izsīks, suverenitātes problēma paliks aktuāla pārnacionālā līmenī. Vienīgais scenārijs, kurā suverenitāte nespēlētu lomu, būtu globāla sabiedrība, Izaicinošā Jaunā Pasaule ar unikālu kopīgu identitāti, kurā visas etniskās un reliģiskās identitātes zudušas un neviena kopiena vai sabiedrība negrib politiski nodalīties no pārējām. Tāda pasaule ir iedomājama vienīgi fantastiskajos romānos.

Luis García

Nav kauns, īstenībā jūs vaicājat vai 21.gadsimtā vēl ir aktuāla demokrātija?

Amilin

Jautājums nav par demokrātiju, tiek vaicāts, vai valsts suverenitāte nav novecojis jēdziens. Protams, demokrātijas metodes ir aktuālas šim vaicājumam, bet ne galvenais.

Chris Pavlides

Kopš cilšu laikmeta…

Antonio Usai

Suverenitāte ir nozīmīga, problēma ir: vai esošās robežas uzrāda likumīgas suverēnas nācijas? Mums varas jāiedala dažādos iekšēja dalījuma līmeņos. Kā es vienmēr esmu teicis: esmu sardīnietis itāļiem, itālis eiropiešiem, eiropietis pasaulei. Mani pārstāv katra no šīm izcelsmēm un leģitimizē manu dzīvi dažādā ziņā un dažādos līmeņos. Tāpat kā katrā no mūsu valstīm ir dažādi publiskās pārvaldības līmeņi!

Michael Šimková

Būsim atklāti. Būtu interesanti, ja viņi liktu mums likt jocīgas birkas uz lietām un teiktu, ka jūs nevarat saukt to par marmelādi, ja tā satur x% cukura. Jūs varētu strīdēties, vai suverenitāte joprojām bija. Tad Merkele teica: Esmu nolēmusi, ka Dublinas Nolikums ir tukša vieta. 1 miljons sīriešu, afgāņu un pakistāņu gadā, nekādas pārtbaudes, nekāda reģistrācija, nekādi jautājumi, lai tos izdalītu pa Eiropas Savienību kā Berlīnei vajag.

Tajā brīdī nacionālā suverenitāte ļoti ātri bija atkal modē.

João Nuno Correia

Diemžēl tā joprojām ir.

Pedro Pinheiro Augusto

Protams: kamēr pastāv nacionālās kultūras un ekonomiskajai sistēmai vajadzēs “nacionālo parādu”, IKP utt.

Ricardo Fonseca

Protams…

Mary Mather-Leahy

Mille Radosi

tā ir tikpat aktuāla kā pirms tūkstoš gadiem.

António Morais Rodrigues

Neraizējieties, transatlantiskā un transpacifiskā mafija to visu ir izskaitļojusi.

Sasa Lunic

Nē attiecībā uz neatkarīgām un suverēnām valstīm. Bet ja tu esi bēglis vai tev ir nepriviliģēta pase, tad robežas ir ārkārtīgi svarīgas.

Costi Ciudin

jā, tā ir

Adrian Azhari Arshad

Labi ir kā ir..

Kad tev viss ir kārtībā un durvis vari neslēgt, un tavi vārti ir vaļā 24/7, mēs varam sākt par to strīdēties.

Līdz tam, semua boleh shaddap

Franck Néo Legon

protams, ja tauta nav suverēna, “kāds cits” to pārvalda “kāda cita” interesēs. Ja tauta ir suverēna, tā sevi pārvalda savās interesēs, tas ir viss, kas ir demokrātija, tautas suverenitāte. Vai domājat, ka demokrātija 21.gadsimtā joprojām ir aktuāla? Tikai nedemokrātisks prāts var uzdot šādu jautājumu.

Eduardo Silva

VAIRĀK KĀ JEBKAD.

Julia Hadjikyriacou

ES nav vajadzības balsot par suverenitāti, tai vajag kopīgu ētikas kodeksu visos lēmumos un kopīgu sociālo hartu ar vienādiem ES labumiem un algām

Yannick Cornet

Mazāk kā jebkad, bet kāpēc tik melnbalti? Dažādas problēmas darbojas dažādos mērogos. Klimata pārmaiņas, migrācija, tās ir globālas problēmas, kas prasa globālu koordināciju. Suverēnas valstis vienas tās risināt nevar. Produkcijas drošība un patēriņa standarti ir vismaz reģionālas problēmas. Citas problēmas darbojas nacionālas valsts līmenī, citas pilsētas līmenī utt. Izšķirošais ir, kur un kā sadalīt varu esošu problēmu risinājumiem visiedarbīgākajā veidā, nevis apžilbt no ‘nacionālas suverenitātes’ kā pašmērķa.

Apostolis Karabairis

Absolūti nē. Pārāk vecmodīgi. Mums jāvirzās ir savstarpēju atkarīgumu.

Alex Garcia Sole

Joaquim

Eugenia Serban

Vairāk kā jebkad.
Mēs esam draudos tikt izslaucītiem no vēstures

Peter Ponte

Mēs visi dzīvojam šajā kontinentā, tā ka labāk atbalstīsim cits citu un sadarbosimies, jo mūsu likteņi ir savijušies.

Sebastien Chopin

Protams, nē… suverenitāte ar sadalījumu pa reģioniem varbūt… noteikti ne valstu suverenitāte… tā būtu iešana pret evolūciju un pasaules ekonomiku… un atcerieties, ka nespējam cīnīties skarbā konkurencē ar Ķīnu un Indiju, un ka dzīvojam krietni pāri saviem līdzekļiem…
Ir laiks ierobežot tautas balsošanu, atbildot par visiem citiem…un iedibināt sadarbības sistēmu citiem… Mēs ar Breksitu, Turciju, Ziemeļkoreju esam redzējuši, kas notiek, kad ļauj izteikties ēzeļiem…

Amilin

Valstu suverenitāti izskalo militāras iejaukšanās pieaugums. Bez kāda likumīga pamata militārie spēki ir sūtīti uz valstīm, neņemot vērā citu valstu suverenitāti. Tāpēc valsts suverenitāte ir vecmodīga.

Michael

Domāju, ka vairs nav aktuāla. Bija pagājušajā gadsimtā, bet ne tagad.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.