Okupācijas piemineklis. Nu, kāda velna pēc jūs lēkājat 9.maijā (Ну и какого х**а вы пляшете)?? Rustems Adagamovs. ar ko tieši jūs šajā vēsturē lepojaties? Karls Volohs

 

Pirms katra devītā maija es domāju, kas tad tas bija – kāpēc jūsu bakurētainais Staļins pēc 1945-ā atcēla uzvaras svinēšanu? Bet tagad zinu droši. Viņš labi atcerējās arī baismo 1941.gada vasaru, kad viņa sarkankarogotā un leģendārā pajuka un visa padevās vācu gūstā, un 1942-o, kad vācieši vasarā pienāca pie Volgas.

Šī rudā ūsainā kuce (сука) zināja, ka ir kaujas laukus piegāzusi ar līķiem TĀ, ka vāciešiem bija sanatorijas, kurās no neirozēm ārstēja ložmetējniekus. Jo pat zaldāts nevar nejukt prātā, kad uz tevi vilnis aiz viļņa nāk tūkstošiem cilvēku, bet tev viņi ir jāšauj, jo tas ir karš.

Lūk, tā karoja dižie krievu karavadoņi. Raibā kuce zināja, ka īstie frontinieki viņam to nepiedos un kaut kad nogāzīs. Viņi taču – tie, kuri bija karojuši – pēc kara nekad nestāstīja, ko redzējuši. Jo to bija baisi pat atcerēties. Bet viņi nebaidījās ne no kā. Pēc tam viņus visus, sakropļotus, bez kājām un bez rokām, rumpjus uz dēlīšiem ar gultņu skrituļiem, novāca no ielām, nosūtīja uz “sanatorijām”, tādām kā Valaamas salas koncentrācijas nometnes.

Bet pēc tam, Brežņeva laikā, kurš tur bija kaut kur mielojies pulka vai frontes virtuvē, no 9.maija tika uztaisīti “svētki ar asarām acīs”. No valsts vislielākās traģēdijas propagandas nelieši (пропагандоны) uztaisīja “svētkus”. Un jo tālāk, jo histēriskākus, kliedzošākus, jautrākus.

Bet jaunie puiši, kas gāja bojā 1941-1942.gados, tā arī guļ tāpat vien zemē, neapbedīti – kā cilvēki, kas nevienam nav bijuši vajadzīgi (нахер не нужны). Lai tagad propagandas nelieši uz viņu kauliem varētu taisīt savu bodīti (гешефт)… Man reiz kāds rakstīja “vēlos atrast vectēva kapu”. Nekādu kapu nebija.

1941-42.gg. vasarā gūstā padevās miljoniem. Pameta kaujas tehniku un gāja pie vāciešiem. Ja bija, kurp iet. Bet tur mira badā bedrēs, kurās viņus sēdināja. Vāciem pašiem nebija ko rīt, un ar munīciju bija trūcīgi. Tāpēc vienkārši sadzina gravās, nolika pa 2-3 cilvēkiem no vezumniekiem ar šautenēm un viss. Paši vācieši taču rakstīja, ka nav paredzējuši tādu masveidīgu padošanos gūstā, tāpēc nav bijuši tam gatavi. Karavīriem, kurus mēs atradām, viss kaujas komplekts bijis vesels, viņi pat nav paspējuši pakarot. Pavēlēts ierakties – viņi ir rakuši bedrītes puslāpstas dziļumā; atnākuši vācieši un viņus tajās bedrītēs vienkārši apšāvuši. Un labāk, ja apšāvuši, citādi vēlāk miruši nost badā. Lūk, tādus tad tagad atrok pavasarī, kamēr zeme mīksta, neizkaltusi.

Fotogrāfam Grundlaham, kurš vēlāk Gaļas silā (Мясном бору) uzņēmis Otrās Triecienarmijas mirstošos, ir drausmīgi kadri – mežā līdz divu-triju metru augstumam apgrauzti koki. Viņi ir grauzuši mizu. Vācieši, kuri tur ieradās vēlāk, badojās paši un mūsu karavīrus vienkārši piebeidza, lai nebūtu jādalās pārtikas atlikumos. Bet vietējie meklētāji Orlovi vēl piecdesmito gadu beigās tur uz kūdras šaursliežu dzelzceļa atraduši platformu vilciena sastāvu – 1942.gada pārrāvuma laikā mūsējie gribējuši izvest hospitāli, bet nav paspējuši un ievainotos vienkārši uzspridzinājuši ar granātām.

1941-42.gadu karš ir baiss nevis ar bļāvieniem “Par Dzimteni” («За Родину»), bet ar badu un nāvi tajās bedrēs pie fričiem. Un kur viņi būtu varējuši likt miljonus, kas padevušies gūstā? Viņiem pašiem nebija ko ēst, tāpēc aptīrīja vietējos – “māmiņ, vistu, olas, pienu” (матка курка яйко млеко). Karš ir drausmīga lieta. Lūdzu, beidziet no tā taisīt svētkus. To saprata pat jūsu dievinātais Staļins… Piedomājiet par puišiem, kurus meta pret vācu ložmetējiem, zem tankiem. 9. maijs – tie nav svētki, tās ir bēdas, kad raud pat koki. Izbeidziet šajās dienās uzjautrināties. Vienkārši klusībā pasēdiet, pieminiet astoņpadsmitgadīgos vācu nogalētos puišeļus. Tā nav uzvara, tas ir posts. Pieminiet tos puikas, kurus galēja vācieši. Apjēdziet – valstī nogalināja veselu paaudzi. Nu, kāda velna pēc jūs lēkājat??.” Rustems Agdamovs (Рустем Адагамов).

http://newkozak.co.ua/index.php/rosiia-2/item/nu-i-kakogo-hra

______________________________________________________________

Izrādās, viņi joprojām vēl ir – pat Ukrainā. Tie, kuri “lepojas ar Diženo Uzvaru”. Un tas notiek pēc visa, kas tagad zināms.

Bet vai varam noskaidrot, ar ko tieši jūs šajā vēsturē lepojaties?

– Ar to, ka gadu desmitiem necilvēku vara iedzīvotājiem ir laupījusi visu līdz pēdējam graudiņam. (novedot miljonus līdz nāvei un kanibālismam), lai par iegūto naudu ražotu tankus un lielgabalus vēsturē neredzētos apjomos, bet pēc tam pirmajos kara mēnešos kaunpilnā bēgšanā pamestu lielāko daļu ar cilvēku dzīvēm samaksātu ieroču un munīcijas?

– Ar to, ka 1939.gadā parakstījuši ar Hitleru līgumu ne vien atraisot viņam rokas pasaules mēroga slaktiņam, bet arī paši iestājoties tajā kā viņa sabiedrotie?

– Ar to, ka pēc Hitlera uzbrukuma pirmajā pusgadā tikai gūstā vien padevās 3,5 miljoni sarkanarmiešu – apjoms, kas vienāds ar visu Sarkanarmijas kadru sastāvu?

– Ar to, ka pateicoties Sarkanarmijas viedajai un prasmīgajai pavēlniecībai uz katru kritušo vācieti bija pa pieciem savējiem kritušiem karavīriem, ka ienaidnieku apmētājuši ar savu zaldātu līķiem un slīcinājuši viņu asinīs?

– Ar to, ka apiedamies ar pašu ieslodzītajiem un gūstekņiem kā ar dzīvniekiem, nebijāt parakstījuši nekādas starptautiskās vienošanās, kādēļ miljoniem padomju karagūstekņu mira necilvēciskos apstākļos vai bija spiesti karot ienaidnieka pusē?

– Ar Sprostvienībām (Заградотряд – ar PSRS NKVD 1941.gada 19.jūnija pavēli № 00941, 1942.gada 27.jūlija Aizsardzības tautas komisariāta pavēli pie divīziju un korpusu īpašajām daļām tika izveidoti atsevišķi šāvēju vadi, pie armiju īpašajām daļām – atsevišķas šāvēju rotas, pie frontu īpašajām daļām – atsevišķi šāvēju bataljoni, ko komplektēja no NKVD personālā sastāva. To uzdevums bija iznīcināt bēdzējus, dezertierus, novērst atkāpšanos) un Smeršu, kas bez tiesas iznīcinājuši simtiem tūkstošu cilvēku?

– Ar “Melnajām žaketēm”, kurus pilsētās un ciemiem vāca tūlīt pēc (galvenokārt Ukrainas) reģionu deokupācijas un dzina pret ložmetējiem ne vien neapmācītus, bet pat nepārģērbtus un neapbruņotus?

– Ar miljoniem izvarotu visu vecuma vācu, kā arī visu citu “atbrīvojamo” tautu, sieviešu? Ar slepkavībām, laupīšanām un marodierismu, īpaši Austrumprūsijā, Augšsilēzijā un Pomerānijā?

– Ar 10 miljonu vāciešu masu deportāciju no šiem apvidiem?

– Ar pus Eiropas okupāciju, ar komunistisko jūgu, kas uzkārts kaklā okupētajām tautām?

– Ar vienkāršāko cilvēka tiesību atņemšanu pašu tautai pat pēc necilvēciskajām ciešanām, kas tai uzkrita karā?

– Ar invalīdu iznīcināšanu pēc kara?

Kā var šos padomju valsts noziegumus un neiedomājamo tautas traģēdiju, kas tikai tiešā veidā vien zaudējusi vairāk par 40 miljoniem cilvēku, uzskatīt par lepošanās iemeslu? Kā to var lietot šovinisma un agresivitātes pret citām tautām uzskrūvēšanai? Un kā to var nesaprast ukrainis?

Neiedomājami!
Karls Volohs (Карл Волох).

https://skaties.lv/zinas/latvija/neveikls-bridis-pie-uzvaras-pieminekla-kads-uzstajigs-pieludzejs-iztrauce-usakovu-liekot-ziedus/#foto-1002184

—————–

“Я перед каждым 9 мая думаю, что же это было — почему ваш рябой Сталин после 1945-го отменил празднование победы? А теперь знаю наверняка. Он хорошо помнил и страшное лето 1941, когда его краснознаменная и легендарная разбежалась и сдалась вся в плен немцам, и 1942, когда немцы летом вышли к Волге.

Эта рыжая усатая сука знала, что завалила трупами поля сражений ТАК, что у немцев были санатории, где лечились от неврозов пулеметчики. Потому что даже солдат не может не сойти с ума, когда на тебя волна за волной идут тысячи человек, а ты их должен убивать, потому что война. Вот так воевали великие русские полководцы.

Рябая сука знала, что настоящие фронтовики не простят ему этого и когда-нибудь завалят. Они же, те кто воевал, после войны никогда не рассказывали, что видели. Потому что это было страшно даже вспоминать. И они ничего не боялись. Их потом всех, искалеченных, без ног и без рук, на дощечках с подшипниками, убрали с улиц, сослали в «санатории», вроде концлагеря на Валааме.

А потом, при Брежневе, который там где-то подъедался на кухне полка или фронта, из 9 мая сделал “праздник со слезами на глазах”. Из величайшей трагедии страны пропагандоны сделали “праздник”. И чем дальше, тем он истеричней, громче, веселее.

А молодые ребята, которые погибли в 1941-1942 так и лежат просто в земле, непохороненные как люди, которые никому нахер не нужны. Чтобы сейчас пропагандоны делали на их костях себе гешефт…

Мне тут кто-то написал “хочу найти могилу деда”. Не было никаких могил. Летом 1941-42 в плен сдавались миллионами. Бросали технику и уходили к немцам. Это, если было куда уходить. А там умирали от голода в ямах, куда их сажали. Немцам самим жрать нечего было и с боеприпасами было плохо. Поэтому просто загоняли в овраги, ставили два-три человека из обоза с винтовками и всё. Немцы же сами писали, что не ожидали такой массовой сдачи в плен, поэтому не были готовы.

У бойцов, которых мы поднимали, боекомплект весь целый, они даже не успевали повоевать. Есть приказ окопаться — они рыли ямки в половину лопаты, приходили немцы и их в этих ямках просто отстреливали. И лучше было, когда убивали, а так они потом в ямах от голода умирали. Вот таких сейчас и копают по весне, пока земля мягкая, не засохла.

У фотографа Гундлаха, который потом в Мясном бору снимал умирающих Второй ударной, жуткие кадры — обглоданные до высоты двух-трех метров деревья в лесу. Кору обгладывали. Немцы. которые туда потом зашли, сами голодали и наших бойцов просто пристреливали, чтобы остатками еды не делиться. А местные поисковики Орловы еще в конце 50-х нашли там на торфяной узкоколейке в лесу состав из платформ — когда был прорыв в 1942-м, наши хотели вывезти госпиталь, но не смогли и раненых просто подорвали гранатами.

Война 1941-42 страшна не боями с криками «За Родину», а голодом и смертью в этих ямах у фрицев. А куда им было девать миллионы, сдавшихся в плен? У них самих есть было нечего, поэтому грабили местных — “матка курка яйко млеко”.

Война — страшное дело. Пожалуйста, перестаньте из нее праздник делать. Даже ваш обожаемый Сталин это понимал…

Думайте о пацанах, которых кинули на немецкие пулеметы, под танки. 9 мая – зто не праздник, это горе, когда плачут даже деревья. Перестаньте веселиться в этот день. Просто тихо посидите, вспомните 18-летниих убитых немцами мальчишек. Это не победа, это беда. Вспомните эти пацанов, которых убивали немцы. Поймите, в стране выбили целое поколение. Ну и какого хера вы пляшете??.”

Рустем Адагамов

—————–

Оказывается, они все еще существуют – даже в Украине. Те, которые “гордятся Великой Победой”. И это после всего, что сегодня известно.

А можно уточнить, чем именно вы так в этой истории гордитесь?

– Тем, что десятилетиями нечеловеческая власть выгребала у населения все до зернышка (доводя миллионы до смертей и каннибализма), чтобы навырученные деньги производить танки и пушки в неслыханных в истории масштабах, а потом бросить большую часть оплаченного человеческими жизнями оружия и амуниции в первые месяцы войны во время позорнейшего драпа?

– Тем, что подписали с Гитлером договор в 1939-м и не просто развязали ему руки для мировой бойни, но и сами включились в неё как его союзник?

– Тем, что после его нападения в первые полгода только в плен сдалось 3,5 миллиона красноармейцев – количество, равное всему кадровому составу Красной Армии?

– Тем, что благодаря мудрому и умелому командованию КА на каждого убитого немца приходилось по пять своих павших бойцов, что врага закидывали трупами своих солдат и топили в их крови?

– Тем, что, обращаясь с собственными заключенными и пленными как с животными, не подписали никаких международных конвенций, в результате чего миллионы советских военнопленных умерли в нечеловеческих условиях или были вынуждены воевать на стороне врага?

– Заградотрядами и Смершем, убившими без суда сотни тысяч людей?

– “Чернопиджачниками”, которых собирали по городам и весям сразу после деоккупации регионов (в основном, украинских) и гнали на пулеметы на убой не только не обучив, но даже не переодев и не вооружив?

– Миллионами изнасилованных немок всех возрастов, как и женщин всех других “освобождаемых” народов? Убийствами, грабежами и мародерством, особенно, в Восточной Пруссии, Верхней Силезии и Померании?

– Массовой депортацией 10 миллионов немцев из этих районов?

– Послевоенной оккупацией половины Европы, коммунистическим ярмом, повешенным на шею оккупированных народов?

– Лишением собственного народа элементарных человеческих прав даже и после нечеловеческих страданий, выпавших на его долю в войну?

– Послевоенным уничтожением инвалидов?

Как можно эти преступления советского государства и неверятную трагедию самого народа, потерявшего только напрямую свыше 40 миллионов человек, считать поводом для гордости? Как можно использовать её для нагнетания шовинизма и обоснования агрессии против других народов? И как может украинец этого не понимать?

Невообразимо!
Карл Волох

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.