Seši iedarbīgas saziņas noslēpumi. Šrī Šrī Ravi Šankars

Šrī Šrī Ravi Šankars ar māti

Šrī Šrī Ravi Šankars sarunā

 

(Sanskritā saṃvādasaruna, saziņa utml.)

Sazināties sākam tūlīt ar savu pirmo elpu. Mūsu pirmais kliedziens ir saziņa ar māti un pasauli, kurā esam ieradušies. Un līdz savai pēdējai elpai mēs esam pastāvīgā saziņā.

Tomēr, laba saziņa ir vairāk kā tikai vārdi. Veiklā un iedarbīgā saziņā ir dimensijas, kas ir plašākas par runāto. Spēja sirsnīgi sazināties ar kādu un visiem ir apgūšanas vērta prasme.

Esi jutīgs un sajēdzošs

Saziņa ir saruna, nevis runa.

Tev jāciena cilvēka vai cilvēku viedokļi, ar kuriem sarunājies. Saziņa ir māksla būt jutīgam un saprātīgam vienlaikus. Daži cilvēki ir pārāk jutīgi, tāpēc zaudē savu uztveres spēju. Viņu runā trūkst skaidrības, un tā ir nesaprotama. Un ir cilvēki, kuri ir nevainojami saprātīgi, bet ir nejutīgi. Viņi runā pareizas lietas, bet neapjēdz klausītāja emocionālo atbildi. Mums ir vajadzīgs šis brīnišķais jutīguma un apjēgas salikums.

Tavam prāta stāvoklim ir nozīme!

Tu nevari pilnveidot kādu, sadusmojoties uz viņu. Tu tikai izjauc sava prāta mieru.

Kad tu dusmojies, neviens klausīties negribēs, pat ja teic pareizas lietas.

Tavai sarunai nav tās ietekmes, ko tā būtu pelnījusiKlausītāji tavu mentālo stāvokli sadzird pirms vārdiem. Rāms prāts un smaids iekaros vissarežģītākos cilvēkus.

Humors kopā ar gādību un rūpēm

Laba humora sajūta tevi atsvabina no bailēm un bažām.
Humor
s nenozīmē tikai vārdus – joku lasīšanu un atstāstīšanu. Īstu humoru nes tavs esības vieglums. Un šis vieglums nāk ar dzīves ņemšanu ne pārāk nopietni, ar piederības ikkatram (arī nedraudzīgam) apjēgu, dzīvi jogā un meditācijā, ar nelokāmu ticību dievišķajam, ar būšanu kopā ar tādiem, kuri dzīvo apjēgā un ir jokpilni.

Saziņa no sirds uz sirdi

Gandrīz visas attiecību pārtrūkšanas ir dēļ pārmērīgas runāšanas un runāšanas par sevi, un sevis aprakstīšanas. “Esmu tāds un tāds. Nešaubies par mani. Nepārproti mani.” Ja tu paklusē, kad vajadzīgs, viss izdosies daudz labāk. Netaisnojies par bijušām lietām, nenokaujies ar tām, neprasi taisnošanos. Kad runā sirds, un klausās sirds, tad raisās saskanīgums.

Īsta saziņa ir neaprakstāma

Mēs visi reiz esam pieredzējuši apbrīnojamu parādību. Vai viens pret vienu sarunā, vai uzrunājot milzīgu klausītāju apjomu, kaut kas netverams skar cilvēkus vairāk par vārdiem. Mēs mēģinām to izskaidrot, attiecinot to uz šarmu, harizmu, stāju, ķermeņa valodu utt.

Īsta saziņa ir neaprakstāma.

Ja esi pamatīgi iedibinājies klusuma dimensijā, ja tavs prāts ir rāms, tu pēkšņi pamanīsi, ka spēj iedvesmot cilvēkus, pulciņus un pūļus.

Esi labs klausītājs.

Vienīgā visnozīmīgākā prasme labas saziņas mākslā ir klausīšanās prasme.

Ieklausies ne vien vārdos, bet arī noskaņojumā un izpausmēs.

Vēro bērnus. Viņi ieklausās izpausmēs un žestos. Pat nesaprazdami vārdus, viņi ar tevi sazinās. Kaut kur dzīves ceļā mēs šo spēju zaudējam. Tad papūlēsimies to atgūt.

Šī pasaule ir raiba un neiedomājama. Saziņa mums ir jāiedibina trijos līmeņos – saziņā ar sevi, saziņā ar sabiedrību un saziņā ar dabu. Tur vienmēr ir kaut kas ar ko dalīties, ko mācīties un mācīt.

http://www.wisdom.srisriravishankar.org/6-secrets-of-effective-communication/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.