Kā izturēties pret politiku. Politika ir no kalpošanas padarīta par tirgošanos. Aiciniet jaunatni padarīt to atkal cienījamu. Šrī Šrī Ravi Šankars

Kā izturēties pret politiku. Šrī Šrī Ravi Šankars

– Dārgais Dievišķais skolotāj, esmu iesaistīts dažos sabiedrisku pakalpojumu projektos, un man ir vairāki vadoši amati, un tagad apkārtējie politiķi sāk man traucēt un padara manu darbu nesekmīgāku. Lūdzu padomu.

– Šrī Šrī Ravi Šankars:

Visur, kur ir cilvēki, neizbēgami ir politika. Nevairies no tās un neraizējies par to, esi kā cieta klints. Kas izrādīsies esam politika, atradīs savu ceļu aiziet. Paļaujies, ka ar tevi notiks tikai labākais, un ka tu spēsi darīt tikai labāko! Turi šos domu graudus kā dārgumu.

Pretojoties politikai, tu tajā dziļi iesaisties. Tava uztvere kļūst politiska, un tas sāk aptumšot tavu prātu. Visi, kuru prātu vajā politika, tajā iestieg dziļi. Tev nevajadzētu to turēt prātā, tad tā tevi nekad netraucēs.

Kas ir politika? Dažādiem cilvēkiem ir dažādas noslieces, un viņi savus viedokļus izklāsta. Kādu laiku šie viedokļi pastāv un tad tie mainās. Daži cilvēki tevi slavē, un daži cilvēki par tevi teic indīgas piezīmes, tā ir parasta lieta. Tev tas ir jāņem kā fakts, vai arī tu sāksi saspringt. Būdams uzvilcies, tu vairs neapjēdz savu rīcību.
Labāk ir uzturēties augstākā līmenī, smaidīgam, līksmam, pielāgojoties un pieņemot, ka politika pastāv. Lai politika ir, nu un tad? Tev ir jāgūst paļāvība, ka tiksi tam cauri.

Mūsu ķeza ir, ka sagaidām, ka visi būs nevainojami! Mēs no ikviena sagaidām nevainojamu uzvedību un darījumus. Mēs sagaidām, ka ikkatrs būs svētais, bet viņi tādi nav, tā ir tā nelaime. Un kad kāds rīkojas citādi, mēs sakām, “Nuja, te ir politika!” Cilvēku rīcība ir nekas cits kā politika, tai nav jābūt netīrai vienmēr, tomēr lielākoties tā tāda ir. Tad lai tā arī ir!

Pietiek pavisam nedaudz pacelties tam visam pāri un turēt prātu uz bezgalīgo – tā ir apskaidrība! Tu pacelies tam pāri.

Ūdeni dubļi nebiedē. Tā, ja kaut kas ir dubļains, esi ūdens, tu vari to nomazgāt! Tikai atceries to – politika ir dūņas, bet es esmu ūdens. Es tecēšu tām pāri.

Ir jauka dzeja kannada valodā:

Ja kāds būvē māju mežā un baidās no zvēriem, ko varu viņam teikt?

Ja kāds būvē māju jūras krastā, un viņu baida viļņi, ko varu viņam teikt?

Un ja kāds būvē māju tirgus laukumā un žēlojas par troksni, ko varu viņam teikt?”

Tāpat, ja tu dzīvo uz šīs planētas, cilvēki tevi apsveiks un cilvēki tevi zākās. Viņi taisa politiku. Kā gan tu vari raizēties par politiku, ja dzīvo uz šīs planētas? Nekad nežēlojies par cilvēkiem, kas spēlē politiku, to viņi darīs un turpinās darīt.
Kungs Krišna nekad nevienam nežēlojās par politiku, ko spēlē dzimtas (grupējumi). Viņš neteica: “Nespēlējiet politiku, tādā gadījumā es pie jums nenākšu”, nē! Viņš bija tieši šeit! Pat Jēzus un Budas laikos bija politika.

https://www.artofliving.org/wisdom/how-to-handle-politics

============

Politika ir no kalpošanas padarīta par tirgošanos. Aiciniet jaunatni padarīt to atkal cienījamu. Šrī Šrī Ravi Šankars

Vaicāts, ko varētu īsti darīt, lai padarītu mūsu politikāņus “pozitīvākus”, garīgais skolotājs Šrī Šrī Ravi Šankars teica, ka risinājums bija gaidīt iesaistāmies un “veicam pārmaiņas politikā” Y paaudzi (1977-1994.g. dzimušie; (Gen Y) – viņi ir neticami izsmalcināti, tehnoloģiski gudri, imūni pret vairumu tradicionālo tirgus un preču piespēlēm… jo viņi tajā visā ir auguši un bijuši tā ietekmē kopš agras bērnības)”.

Nobeiguma uzrunā ‘The New Indian Express’ ThinkEdu padomē garīgais skolotājs zālei, pilnai ar studentiem  starojošām acīm un ziņkāriem akadēmiķiem, teica: “Politiķi nav īpaša šķira vai suga no citas planētas. Viņi ir jūsu vidū, mūsu vidū. Tātad, kādiem, kas spēj vadīt – ja jūs aizrauj tauta un kalpošana sabiedrībai – jums ir jānāk.”

Ar to viņš nebeidza. Skaidrojot, ka grūtības ir sākušās ar veidu, kā politiķi redz savu “darba veidu”: “Diemžēl mūsu valstī tāpat kā visur citur pasaulē politiķi vairs nekalpo (tautai) – viņi ir zaudējuši savu starojumu un cieņu, kāda bija Kamaradžas (Kumaraswami Kamaraj – 1960.gadu politiķis) un Mahātmas Gandija laikā un dažas paaudzes pirms mums. Šī lieta ir jānostāda pareizi,” viņš teica un pūlējās pārliecināt pārmaiņas veikt jaunatni. Visiem kopā.

“To nevar paveikt viens vai divi cilvēki, bet visi kopā var. Šīs valsts jaunatnē spēks nest pārmaiņas ir. Jums ir jāprasa politiķiem, vai viņi ir dēļ kalpošanas vai tirgošanās,” viņš secināja vētrainu aplausu pavadīts.

Pievērsies vēl vienai degošai Indijas problēmai – korupcijai – viņš to nosauca par vājinošu faktoru, kas rada zaudējumus ne vien politikai, bet ietekmē daudzas jomas, kavējot tautas attīstību. “Samaitātība ir iesūkusies ikkatrā jomā. Viens no lielākajiem iemesliem ir izglītības trūkums. Ir jārada piederības apziņa. Piederības apziņa ir vienīgais korupcijas apkarošanas paņēmiens (atcerēsimies, ka liberālisms, pretēji, gadu desmitiem ir strādājis pie indivīda autonomijas un bezatbildības izperināšanas – I.L.). Korupcija sākās, beidzoties piederības sajūtai, un tās pārtraukšanai izglītība ir jānoskaņo uz cilvēciskajām vērtībām,” viņš teica un piemetināja : “Tas vai skolās jāmāca reliģija, ir otršķirīga lieta. Audzināmajiem ir jāmāca pirmkārt ētika un vērtības. Tas ir būtiski”.

Viņš aicināja uz izglītību, kas ir spēcīga ne vien zināšanu jomā, bet arī audzina saiknes, tas ir, sajūgas ar dievišķo izjūtu (joga) un veselīgas dzīves (ajurveda) izjūtu, kas, kā viņš teic, ir šīs ētikas uzņemšanas vidutājas. Vaicāts, vai šīs prakses nav pēc dabas hinduistiskas un nepiešķir politisku ievirzi, … viņš atbildēja, ka tās ir vien visaptverošas, universālas izglītības sastāvdaļa.

“Tas, ka joga un ajurveda ir hinduisma daļa, nenozīmē, ka tās nepalīdz nehinduistam. Mūsdienās mēs esam (arī) pasaules pilsoņi, un izglītībai nav robežu,” uzsverot, ka lai kur būtu gūstamas vērtības un ētika, mums tās ir jāņem.

Viņš piemetināja, ka daudzas mūsu hinduisma kultūrā dīgušās uz ētiku un vērtībām vērstās prakses iet zinātnisku ceļu, kāpēc reliģija un zinātne ir varējušas iet līdztekus kopš neatminamiem laikiem. Sajūgas izjūta, viņš izteica viedokli, ir īsti nozīmīga, lai to ieviestu skolā un koledžā kā veidu, kas palīdz ieviest vērtību izglītību.

https://www.artofliving.org/sri-sri-ravi-shankar-says-politics-has-gone-service-business-asks-youth-make-it-respectable-again

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.