Kāpēc Pakistanai neder demokrātija! Umer Sufan, students FC College Lahore. 2018.g.14.maijs

(Vai Latvijā ir būtiski labāk? Skat. arī https://tencinusarunas.wordpress.com/2013/10/28/latvijas-satversme-un-suicidala-demokratija-ivars-lidaka/ un par meritokrātiju – https://tencinusarunas.wordpress.com/2010/07/17/parmainu-panaksana-pasiesaistoties-tautai-ivars-lidaka/ un https://tencinusarunas.wordpress.com/2010/07/05/prasmiga-e-demokratija-j-a-munemann/ )

Teorijā demokrātija ir jauka, praksē tā ir maldi.” Benito Musolini


Demokrātija ir cilvēku valdība, cilvēk
u labā, cilvēku veidota. Vairums no mums domā, ka demokrātija visos apstākļos darbojas vislabāk. Vairums no mums domā, ka mēs esam neatkarīga valsts. Demokrātija vienmēr ir simbolizējusi tautas brīvību un tiesības, taču gadu gaitā mēs esam redzējuši šausminošas taisnīguma, brīvības un cilvēktiesību izgāšanās, kas tikai parādīja, ka demokrātija brīvu dzīvi negarantē.

Lai gan esam bijuši neatkarīga valsts septiņdesmit vienu gadu, tomēr mēs nekad neesam sev vaicājuši – ja patiesi esam brīva valsts, tad ko mēs esam darījuši, lai padarītu mūsu valsti par brīvu un attīstītu? Vai demokrātija darbojas vislabākajai dzīvei mūsu valstī?
Individuālā līmenī mēs neesam darījuši neko, kas varētu veicināt mūsu valsts panākumus, bet nu ir pienācis laiks strādāt.
Brīvība nozīmē ne tikai kādas noteiktas vai izplūdušas robežas. Pēdējā laikā demokrātija ir nupat izveidojusies kā valdības sistēma, kas pastāv, lai apkalpotu bagātu labdaru intereses, strādājot to labā tā dēvētajā demokrātiskajā telpā.

Aristotelis kādreiz ir piedāvājis filozofu-ķēniņu ideju, pilnībā atsakoties no demokrātijas idejas, ko viņš sarkastiski saucis par pūļa varu (mobokrātiju). Mūsdienās komunisma krišana un sociālisma neveiksme ir novedusi pie liberālas demokrātijas kā vislabākās sistēmas, un tas ir ideoloģijas beigu signāls.
Tagad
esam nonākuši līdz brīdim, kad valdības vairs neprasa tautu un parlamentu apstiprinājumu, lai bombardētu valsti Tuvajos Austrumos. Mēs esam krustcelēs. Varam vai nu pakļauties iedibinātām idejām par pareizo un nepareizo, kam esam apņēmušies ticēt, vai arī mēs varam izvēlēties veidot savu ceļu. Mēs negribam demokrātiju. Tā nav mērķis; mērķis ir brīvība.

Kā mēs varam teikt, ka demokrātija mūsu valstī darbojas vislabāk, kad vairāk kā sešdesmit procenti no mūsu bērniem nevar apmeklēt skolu? Kas tā par sistēmu, kad cilvēki mūsu valstī izdara pašnāvības, jo viņi nevar pabarot savu ģimenes locekļu vēderus? Turklāt mūsu vadītāji mūsu valstij nav uzticīgi; tiem ir tikai viņu stāvoklis, un viņi mēģina apmierināt savas izšķērdīgās vēlmes demokrātiskas sistēmas vārdā. Viņiem nerūp savas valsts iedzīvotāji. Tātad, nepastāv demokrātiskas sistēmas priekšrocība, patiesībā pastāv brutalitātes un netaisnības sistēma. Saskaņā ar Pakistānas islāma republikas konstitūciju katrai personai ir tiesības uz brīvu lietas izskatīšanu, vārda brīvību un uz informāciju, taču mūsu sistēmā tā nenotiek.

Mums vajadzīga vien neatkarīgi darbojoša sistēma. Mērķis ir brīvība, kas nozīmē brīvu viedokli, brīvu izglītību, brīvu medicīnisko palīdzību. Vēlamies brīvību, lai neviens bērns nemirtu uz sava tēva ceļiem, traucoties uz slimnīcu pēc sastrēguma šajos demokrātiskajos protestos. Mums jāpārveido sava valsts un jādara tā par labāko. Īstenībā apšaubāma ir nevis sistēmas darbība, bet gan morāle. Mūsdienu jaunatne nepazīst grūtības un upurus ceļā uz brīvu valsti. Patriotisma līmenis ir krities salīdzinājumā ar pakistāniešiem, kuri dzīvoja pirms dažām desmitgadēm.

Secinājums – demokrātija negarantē labāko darbību jebkurā valstī. Piemēram, Ķīna nav tīri demokrātiska valsts, bet tai ir spēcīgākā ekonomika, un tā ir viena no pasaules vadošajām valstīm.

Ja neceļas neviens, jāceļas mums. Ja necīnās neviens, jācīnās mums. Ja nerunā neviens, jārunā mums. Jo brīvība ir nevis tas, ko esam sasnieguši, bet gan tas, uz ko tiecamies. Mums vajadzētu padarīt šo valsti par labāku vietu nākamajām paaudzēm.

https://pamirtimes.net/2018/05/14/a70888/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.