Īsi par troļļošanu kā ieroci.

(Atcerēsimies “spārnotos” teicienus – ‘fašisti ņedobitije’ (nenosistie fašisti) utml. Un nāksies secināt, ka troļļošana nav nesens un tikai interneta ierocis. Šeit citētais autors par to runā ‘jauno nacionālismu’ sakarā, un arī tas sācies vismaz kopš cionisma laikiem. Troļļošana līdz šim jau sen ir bijusi veiksmīga mentālā atombumba, kas mērķtiecīgi saindē krietnu cilvēku, ja vēlaties, goju jeb nežīdu prātus. Lai piedod man krietnie žīdi, kuru taču nav mazums. I.L.)

Īsumā, jaunie nacionālismi, būdami folklorizēti nacionālismi, ir troļļošanas kultūras simptoms (tīša, prasmīga un slēpta cilvēku izsišana no sliedēm, parasti internetā, izmantojot domu apmaiņu. Troļļošana ir ne tikai aizskarošas piezīmes; lamu izkliegšana nav trollēšana, tā ir vienkārši aizsvilšanās un nav smieklīga. Troļļošana nav arī mēstuļošana, tā tracina, bet ir kliba. Troļļošanas būtiskākā daļa ir upura pārliecināšana, lai tas a) tiešām notic teiktajam, lai cik briesmīgs tas būtu, vai b) zem palīdzības maskas iepotētu upurim ļaunprātīgus norādījumus. Troļļošana prasa maldināšanu; ja netiek krāpts, tā nemaz nav troļļošana, vien muļķošanās. Tāpēc upurim nav jāzin, ka tiek troļļots; ja tas to apjēdz, tu esi neveiksmīgs trollis)
Tādu kultūru raksturo frāžainu stratēģiju pārmērība. To raksturo arī nekrietni manipulācijas paņēmieni, neraizējoties (drīzāk, lai panāktu) par ilgstošām sekām sabiedrībā. Jaunos nacionālismus var definēt kā zināšanu uzticamības hierarhiju pagrimumu.
Troļļošana nozīmē sarunas biedru mulsināšanu, sējot starp tiem nesaskaņas, raisot strīdus ar uzbudinošu ziņu piesūtīšanu, apspriesto tēmu manipulēšanu, padarot neiespējamu vienošanos, novedot viņus no ceļa utt. Troļļošana iededz ļaužu pārdzīvojumus un tādējādi sagrauj formāli pareizus secinājumus. Tā veicina maģiski-mītisku uztveri un domāšanu.
Troļļi savos sarunu biedros modina spēcīgas emocijas, izsmalcinātu efektu ietekmē liek tiem domāt pārsteidzīgi. Viņi tiem liek pievērsties nevis būtiskai tēmai, bet otršķirīgām viegli uzliesmojošām lietām, kas ar būtiskām tēmām saistās. Troļļi spēj novērst ļaužu uzmanību no nozīmīgā uz nenozīmīgo. Viņi pārrauj konstruktīvu sarunu par tēmu un iedveš ietekmētu vai pat nesaprātīgu sarunas biedru reakciju. Būtiski ir, ka troļļošana pieņem gandrīz tās pašas sarunas stratēģijas, pārliecināšanas un manipulācijas paņēmienus, kas pastāvīgi ir mūsdienu neoliberālajās publiskajās apspriešanās.
https://www.academia.edu/38801977/Neoliberalism_the_Rise_of_New_Media_Folklore_and_the_Emergence_of_New_Nationalisms?email_work_card=thumbnail-desktop

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.